Spotkanie katechetów Dekanatu Zawadzkie z ks. biskupem Pawłem Stobrawą odbędzie się w piątek 10 marca 2017 r. o godz. 17.00 w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Staniszczach Małych (ul. F. Myśliwca 2a).

ks. Jerzy Kostorz
Dyrektor Wydziału Katechetycznego
Kurii Diecezjalnej w Opolu

Przypominamy, że:

• finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2017 odbędzie się w poniedziałek, 20 marca 2017 r., na Wydziale Teologicznym UO w Opolu, ul. Drzymały 1a o godz. 11.00.

•  finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – GIMNAZJALISTA 2017 odbędzie się w piątek, 17 marca 2017 r., na Wydziale Teologicznym UO w Opolu, ul. Drzymały 1a o godz. 11.00.

•  finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla Zasadniczych Szkół Zawodowych 2017 odbędzie się w piątek, 24 marca 2017 r., w budynku Kurii Diecezjalnej w Opolu, ul. Książąt Opolskich 19 o godz. 11.00.

W dniu 9 lutego 2017 roku Komisja Diecezjalna przeprowadziła etap finałowy Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – Opole 2017. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Orędzie Matki Bożej z Fatimy ciągle aktualne: 1917-2017”. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów reprezentujących szkoły nie tylko naszej diecezji, ale i spoza niej. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do Wydziału Katechetycznego wpłynęło 265 prac, w tym 257 prac plastycznych oraz 8 fotografii.

Zgodnie z regulaminem, Diecezjalna Komisja Konkursowa w składzie: ks. dr hab. Jerzy Kostorz, dr Halina Fleger* oraz mgr Karolina Fromont, oceniła prace w następujących kategoriach:

1.    techniki malarskie: szkoła podstawowa kl. I-III, szkoła podstawowa kl. IV-VI, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, szkoła specjalna,
2.    fotografia: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Zasadnicze kryteria, którymi kierowało się Jury przy ocenie prac, to zgodność z tematem konkursu, oryginalność i samodzielność wykonania, walory artystyczne i estetyczne, a także rodzaj zastosowanej techniki. Komisja zgodna była co do tego, że uczestnicy konkursu potraktowali temat bardzo różnorodnie. Większość nadesłanych prac cechował duży wkład pracy własnej, a także pomysłowość w podejściu do zaproponowanego tematu.  Po długich obradach Diecezjalna Komisja Konkursowa przyznała 29 nagród i 10 wyróżnień – zobacz listę.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy wraz z opiekunami na uroczystą galę podsumowującą diecezjalne konkursy, która odbędzie się w dniu 18 maja 2017 roku w Opolu, w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1a o godz. 11.00.
Wszystkim uczestnikom Diecezjalnego Konkursu Artystycznego – Opole 2017 składamy gorące podziękowania za trud włożony w wykonanie prac plastycznych i fotografii, a także życzymy dalszego rozwoju talentu artystycznego.

Lista wszystkich uczestników biorących udział w finale konkursu:
- szkoły podstawowe kl. I-III – zobacz listę.
- szkoły podstawowe kl. IV-VI – zobacz listę.
- gimnazja – zobacz listę.
- szkoły ponadgimnazjalne – zobacz listę.
- szkoły specjalne - – zobacz listę.

* Halina Fleger - doktor sztuk plastycznych. Należy do uznanych twórców opolskich. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, collage'em, malarstwem. Jest autorką plakatów artystycznych, wydawnictw teatralnych oraz scenografii. Prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Drodzy Katecheci! Podobnie jak w latach ubiegłych proponujemy akcję sprzedaży świec paschalnych dla pozyskania środków na realizację swoich działań w parafiach lub szkołach.

Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 28 lutego 2017 roku.

Zamówienie należy wydrukować i przesłać pocztą lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do Wydziału Katechetycznego do dnia 28 lutego 2017 r.

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu
ul. Książąt Opolskich 19