Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

Jeśli chodzi o pielgrzymkę na feriach do Ziemi Świętej, to mamy już zapisanych 164 Osób - komplet. Prowadzimy zapisy na listę rezerwową. Informacje poniżej.


PIELGRZYMKA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ, 20-27.01.2024

Program

1 DZIEŃ: Zbiórka w Opolu. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd na lotnisko w Krakowie. Odprawa, wylot do Tel Avivu, przylot i transfer do Betlejem. Kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem, gdzie znajdują się dwa sanktuaria: kościół nawiedzenia św. Elżbiety i kościół narodzin Jana Chrzciciela. Przejazd do Bazyliki Narodzenie Pańskiego. Przejście do sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej - Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy. Zakupy dewocjonaliów w jednym ze sklepów chrześcijańskich. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną: sanktuarium Pater Noster (Ojcze nasz), przejście drogą niedzieli palmowej do kościoła Dominus Flevit z widokiem na Starą Jerozolimę. Przejście do Bazyliki Narodów z ogrodami Getsemani i starymi drzewami oliwnymi z czasów Pana Jezusa. Wizyta w kościele grobu NMP, którym opiekują się chrześcijanie z Grecji i Armenii. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do wieczernika i grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, nawiedzenie kościoła Stella Maris na Górze Karmel, gdzie znajduje się klasztor Karmelitów opiekujących się grotą proroka Eliasza. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu, nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wizyta w sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do miejsca rozmnożenia chleba i ryb, zwanym przez lokalnych chrześcijan Tabgha. Spacer do kościoła prymatu św. Piotra nad Jeziorem Tyberiadzkim. Przejazd do Kafarnaum, gdzie znajduje się dom św. Piotra oraz ruiny starożytnego miasta. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, czas wolny na obiad w jednej z chrześcijańskich restauracji. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca gdzie chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Wizyta w sanktuarium Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd do
hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Transfer na lotnisko w Tel Aviv, przelot do Krakowa. Przejazd do Opola i zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

  • bilet lotniczy,
  • bagaż 20kg,
  • transport autobusem w Ziemi św.,
  • 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2 osobowych,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
  • rejs po Jeziorze Galilejskim.

Termin:

20 - 27.01.2024

Cena:

4.000 zł /os. (zaliczka 500 zł)

Harmonogram wpłat:

I rata - zaliczka (po zapisaniu się) - 500 zł

II rata (do 20.10.2023) - 1500 zł

III rata (20.12.2023) - 2000 zł

Dodatkowo płatne na miejscu:

  • Bilety wstępów, napiwki i przewodnicy lokalni 200 USD.

Zapisy:

Mamy już komplet Osób. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego prowadzimy zapisy na listę rezerwową. Jeśli jesteś zaintersowany proszę wypełnić formularz. Po wypełnieniu formularza dostaniesz informacje na adres mailowy jak zwolni się tylko miejsce. Zapisy tylko przez wypełnienie Formularza rejestracyjnego - prosimy o dokładne wypełnienie formularza

Biuro Podróży:

Santiago Tours, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 43-100 Tychy

ING Bank Śląski
07 1050 1214 1000 0090 7427 8590

Program:

Pobierz dokładny program pdf icon