Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

Pragniemy zaprosić Katechetów i Nauczycieli na dwie pielgrzymki: do Skandynawii (Dnia, Szwecja, Norwegia, klify i fiordy) w lipcu 2023 r. z Biskupem Opolskim Andrzejem Czają oraz już teraz zapowiadamy pielgrzymkę do Ziemi Świętej na feriach 2024 r. Poniżej zamieszczamy szczegółowe programy pielgrzymek.

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI Z BISKUPEM OPOLSKIM ANDRZEJEM CZAJĄ DO SKANDYNAWII, 12 – 21.07.2023

Program

DZIEŃ 1: 12.07.2023 (środa):
Zbiórka w Opolu o godz. 19:00, Msza Św. i wyjazd z Opola o godz. 20:00. Przejazd przez Niemcy

DZIEŃ 2: 13.07.2023 (czwartek):
Ok. godz. 5:00 rano przyjazd do Rostock w Niemczech, zaokrętowanie i od godz. 6:00 do 8:00 rejs szybkim promem do Gedser w Danii (możliwość zakupu śniadania w restauracji na promie). Przyjazd do stolicy – Kopenhagi: Msza w kościele św. Anny (Polska Misja Katolicka) i po Mszy przejazd przez Kopenhagę, postój w okolicach Ogrodów Tivoli - Plac Ratuszowy, Christiansborg, Katedra, spacer po centrum, port Nyhavn, Pałac Królewski Amalienborg, fontanna bogini Gefion, Mała Syrenka. Obiad w restauracji – bogaty bufet. Przejazd autokarem do Szwecji – rejs Helsingor (DK) - Helsinborg (SE). Wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Goteborga (1).

DZIEŃ 3: 14.07.2023 (piątek):
Po śniadaniu przejazd do Goteborga – Msza Św. w kościele Chrystusa Króla Göteborg (Polska Misja Katolicka) i po Mszy przejazd przez miasto, dzielnica Haga z ulicą Nygata, na której w najlepszym stanie zachowała się zabytkowa drewniana zabudowa. Dalszy przejazd do Norwegii, przyjazd i zwiedzanie stolicy - Oslo: spacer po Parku Vigelanda, Opera, Parlament, Teatr Narodowy, Ratusz, Zamek Królewski (obiekty zwiedzamy z zewnątrz). Obiadokolacja w restauracji i nocleg w hotelu w pobliżu Oslo (2).

DZIEŃ 4: 15.07.2023 (sobota):
Po śniadaniu Msza Św. w Parafii Katedralnej, Św. Olafa w Oslo i po Mszy przejazd ok. 300km widokową trasą przez Norwegię. Popołudniu rejs z Flam do Gudvangen fiordem Nærøyfjorden, który jest odgałęzieniem najdłuższego fiordu Norwegii - Sognefjordu. Nærøyfjorden to prawdziwy cud natury leżący w samym centrum Norwegii uważany przez niektórych za najpiękniejszy fiord. Jest również na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Voss lub Myrdal. Po drodze postój i podziwianie wodospadu Tvindefossen (3).

DZIEŃ 5: 16.07.2023 (niedziela):
Śniadanie w hotelu. Przejazd przez rejon Folgefonna National Park, dolinę Ody wraz z wodospadem Latefossen. Zatrzymamy się na 2 godzinny trekking wokół jeziora Bondhusdalen u podnóża lodowca Folgefonna. Przejazd 130 km (ok. 3 godz.) do Bergen i wieczorem Msza Św. w kościele św. Pawła (St. Paul) w Bergen. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Bergen (4).

DZIEŃ 6: 17.07.2023 (poniedziałek):
Po śniadaniu przejazd do centrum Bergen – Msza Św. w kościele św. Pawła (St. Paul) w Bergen i po Mszy zwiedzanie miasta nazywanego bramą do fiordów, jednego z najpiękniejszych, drugiego co do wielkości miasta w kraju i największego portu rybackiego w Norwegii: stary port Bryggen – hanzeatyckie nabrzeże z charakterystyczną dla starej Norwegii drewnianą zabudową, Katedra, Starówka wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynny targ ryb, owoców i kwiatów. Popołudniu przejazd ok. 200 km (6 godzin) do Stavanger. Wieczorny krótki spacer po mieście: kosmopolityczne centrum Stavanger, urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z małymi ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach. Obiadokolacja i nocleg w Stavanger (5).

DZIEŃ 7: 18.07.2023 (wtorek):
Po śniadaniu Msza Św. w kościele parafialnym kościoła rzymskokatolickiego św. Svithuna w Stavanger i przejazd na 4-5 godzinny trekking w jedno z najpiękniejszych widokowo miejsc na świecie – Preikestolen. Klif zwany Pulpit Rock jest położony 604 metry nad Lysefjordem, a rocznie odwiedza go prawie 300.000 ludzi z całego świata. Obiadokolacja w restauracji i przejazd na nocleg (230 km – ok. 5 godz. ) do Kristiansand na nocleg (6).

DZIEŃ 8: 19.07.2023 (środa):
Bardzo wczesne śniadanie (lub śniadanie na wynos) i przejazd do portu na zaokrętowanie o godz. 6.30, wypłynięcie o godz. 7:00 i rejs z Kristiansand w Norwegii do Hirtshals w Danii. Przypłynięcie ok. godz. 10:00 i przejazd do Niemiec do Hamburga. Msza Św. w kościele Hl. Kreuz-Kirche w Hamburgu (Polska Misja Katolicka) i po Mszy obiadokolacja w restauracji. Następnie przejdziemy pod Filharmonię nad Łabą, wejdziemy na taras widokowy filharmonii, który sam w sobie jest przepięknym miejscem, a dodatkowo będziemy mogli podziwiać piękną panoramę Hamburga. Spacer po centrum: Dzielnica Szpichlerzy, Dzielnica Hafencity, Kościół Główny św. Michała. Spacer zakończymy na płycie Starego Rynku pod Ratuszem Miejskim. Dalsza podróż do Polski.

DZIEŃ 9: 20.07.2023 (czwartek):
Przyjazd i zakończenie pielgrzymki we wczesnych godzinach porannych (ok. 5:00).

Świadczenia:

• Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek;
• Rejs promem Rostock (Niemcy) – Gedser (Dania)
• Rejs promem Helsingor (Dania) – Helsinborg (Szwecja)
• Rejs promem Kristiansand (Norwegia) – Hirtshals (Dania)
• Pilot w trakcie Pielgrzymki
• 6 noclegów w hotelach***/**** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami)
1 w okolicach Goteborga, 2 w pobliżu Oslo, 3 w okolicach Voss, 4 w okolicy Bergen, 5 w Stavanger, 6 w Kristiansand
• 6 x śniadanie w formie bufetu w hotelach
• 7 x obiadokolacja
• podatek VAT, składka na TFG,TFP.

Termin:

12 – 21.07.2023

Cena:

5520 zł

Cena nie obejmuje:

• 100 euro/os (zbierane w autokarze) - bilety wstępów, taxy, przewodnicy miejscowi, słuchawk.

Zapisy:

Formularz rejestracyjny - prosimy o dokładne wypełnienie formularza

Terminarz:

• Do 7 kwietnia br. zapisy i wpłata zaliczki w wysokości 1.000 zł na konto Biura Podróży Tempo
Konto bankowe: PKO BP S.A. 1 O/Opole
konto PLN: 62 1020 3668 0000 5202 0358 4943
tytuł: imię + nazwisko + pielgrzymka do Skandynawii 12 – 21.07.2023
• Do 30 czerwca br. wpłata II raty w wysokości 4520 zł

Biuro Podróży:

Biuro Podróży Tempo, ul. Kossaka 4b, 46-300 Olesno

PKO BP S.A. 1 O/Opole
62 1020 3668 0000 5202 0358 4943

Program:

Pobierz dokładny program pdf icon


PIELGRZYMKA KATECHETÓW I NAUCZYCIELI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ, 20-27.01.2024

Program

1 DZIEŃ: Zbiórka w Opolu. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd na lotnisko w Krakowie. Odprawa, wylot do Tel Avivu, przylot i transfer do Betlejem. Kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem, gdzie znajdują się dwa sanktuaria: kościół nawiedzenia św. Elżbiety i kościół narodzin Jana Chrzciciela. Przejazd do Bazyliki Narodzenie Pańskiego. Przejście do sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej - Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy. Zakupy dewocjonaliów w jednym ze sklepów chrześcijańskich. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną: sanktuarium Pater Noster (Ojcze nasz), przejście drogą niedzieli palmowej do kościoła Dominus Flevit z widokiem na Starą Jerozolimę. Przejście do Bazyliki Narodów z ogrodami Getsemani i starymi drzewami oliwnymi z czasów Pana Jezusa. Wizyta w kościele grobu NMP, którym opiekują się chrześcijanie z Grecji i Armenii. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do wieczernika i grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, nawiedzenie kościoła Stella Maris na Górze Karmel, gdzie znajduje się klasztor Karmelitów opiekujących się grotą proroka Eliasza. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu, nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wizyta w sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do miejsca rozmnożenia chleba i ryb, zwanym przez lokalnych chrześcijan Tabgha. Spacer do kościoła prymatu św. Piotra nad Jeziorem Tyberiadzkim. Przejazd do Kafarnaum, gdzie znajduje się dom św. Piotra oraz ruiny starożytnego miasta. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, czas wolny na obiad w jednej z chrześcijańskich restauracji. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca gdzie chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Wizyta w sanktuarium Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd do
hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Transfer na lotnisko w Tel Aviv, przelot do Krakowa. Przejazd do Opola i zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

  • bilet lotniczy,
  • bagaż 20kg,
  • transport autobusem w Ziemi św.,
  • 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2 osobowych,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
  • rejs po Jeziorze Galilejskim.

Termin:

20 - 27.01.2024

Cena:

4.000 zł /os. (zaliczka 500 zł)

Dodatkowo płatne na miejscu:

  • Bilety wstępów, napiwki i przewodnicy lokalni 200 USD.

Zapisy:

Formularz rejestracyjny - prosimy o dokładne wypełnienie formularza

Biuro Podróży:

Santiago Tours, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 43-100 Tychy

ING Bank Śląski
07 1050 1214 1000 0090 7427 8590

Program:

Pobierz dokładny program pdf icon