Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

wycieczka krasiejow ukraina

W dniach od 21 - 25 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni odbyły się obchody Tygodnia Empatii i Tolerancji przeprowadzone przez wolontariuszy i opiekunów SKC w Dębskiej Kuźni. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w teście czy są tolerancyjni, porozmawiania ze szkolnym psychologiem oraz przytulenia do osoby noszącej napis Empatia. Dzieci z młodszych klas wysłuchały bajek o tematyce związanej z empatią a starsze uczestniczyły w happeningu, podczas którego wykonały plakaty i hasła kojarzące im się z tą tematyką. Ponadto uczniowie pisali listy do koleżanek/ kolegów, zawierające przesłania empatyczne. Proces tworzenia wzajemnych relacji uświetniała muzyka puszczana podczas przerw.

wycieczka krasiejow ukraina Szkolne Koła Caritas organizują zbiórkę na Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie - Koźlu. Przypomnijmy, że 5 lipca 2022 r.  biskup opolski Andrzej Czaja dokonał uroczystego poświęcenia Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu. Budynek hospicjum jest własnością Miasta Kędzierzyn-Koźle i został wybudowany ze środków samorządu oraz Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Caritas Diecezji Opolskiej prowadzi placówkę i wyposażyła ją ze środków własnych oraz Urzędu Marszałkowskiego.
W okresie po zakończeniu budowy i wyposażeniu obiektu (przełom 2019/2020) nowy budynek hospicjum decyzją Wojewody Opolskiego przejął funkcję izolatorium. Po zakończeniu działalności izolatorium, odnowieniu pomieszczeń i żmudnych poszukiwaniach personelu pielęgniarskiego, hospicjum mogło rozpocząć swoją statutową działalność w kwietniu 2022 r.

Szczegóły akcji na plakacie.

 

 

 

wycieczka krasiejow ukraina Do biegu, gotowi, start! Szkolne Koło Caritas w Dębskiej Kuźni rozpoczęło swą działalność. W dniach 29 i 30 września wolontariusze wraz z opiekunami po raz kolejny przeprowadzili kiermasz słodkości. Zebrane pieniądze, zostały przeznaczone na wsparcie grudniowych akcji tj. zakup upominków dla Dzieci z Domu Dziecka, Szlachetną Paczkę dla Dziecka Więźnia oraz na bieżące potrzeby społeczności szkolnej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu. W sumie zebrano 987 zł.

wycieczka krasiejow ukraina Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, szkolne koło caritas dnia 01 października 2022 r., odbyło Pielgrzymkę dla Pracowników i Wolontariuszy Caritas Diecezji Opolskiej do sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.
Wolontariusze, rozpoczęli pielgrzymowanie od uroczystej Liturgii pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Andrzeja Czai.
Organizatorzy pielgrzymki, zadbali nie tylko o pokarm duchowy, ale również o ten cielesny, częstując pątników pysznym bograczem.
Po posiłku, wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy z Nysy, przygotowali niemy spektakl - "Anioł na trudne dni"- życie św. Rity, owiany blaskiem cudowności.

caritas wolontariat Zaproszenie na Przystań Wolontariatu w Opolu. Ks. dr Arnold Drechsler - Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej oraz mgr Agnieszka Rosół - Koordynator Szkolnych Kół Caritas w Diecezji Opolskiej serdecznie zapraszają Opiekunów Szkolnych Kół Caritas na Przystań Wolontariatu, która odbędzie się 14 czerwca 2022 r. o godz. 13.00 w centrali Caritas Diecezji Opolskiej, ul. Szpitalna 5A, 45-010 Opole
Program:
Godz. 13. 00 Przywitanie gości oraz przemówienie ks. dra Arnolda Drechslera - Dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej.
Godz. 13.20 Omówienie specyfiki działalności Caritas Diecezji Opolskiej.
Godz. 13.40 Spotkanie z Panią Elżbietą Szot – koordynatorem PZC rejonu Kluczbork      
Godz. 14.00 Wręczenie podziękowań oraz upominków dla Opiekunów Szkolnych Kół Caritas.
Godz. 14.20 Poczęstunek.
Godz. 15.00 Zakończenie Przystani Wolontariatu.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa pod nr  tel. Agnieszka Rosół 662 975 515 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 09 czerwca 2022 r.