Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

final olimpiada 7 04 2022 25Ponad 130 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski spotkało się w czwartek 7 kwietnia 2022 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy 8. edycji "Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie". Temat tegorocznej edycji: „Idea olimpizmu - wychowanie do zwycięstwa i porażki”. W tym roku w konkursie uczestniczyło ponad 500 Uczniów z 62 szkół ponadpodstawowych.
Pytania w teście finałowym dotyczyły idei olimpizmu. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” poznawali nie tylko sylwetki Olimpijczyków, ale również wykazywali się znajomością nauczania papieża Franciszka czy też literaturą naukową dotyczącą roli sportu w wychowaniu i ewangelizacji.

final olimpiad 07 04 2022Szanowni Nauczyciele, Drodzy Katecheci!
Pragniemy poinformować, że etap finałowy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, edycja 8: „Idea olimpizmu - wychowanie do zwycięstwa i porażki”, zaplanowany został na 7 kwietnia 2022 r. godz. 11.00 w Opolu (ul. Drzymały 1, aula wydziałowo-seminaryjna).

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze przybycie i zgłoszenie się do recepcji konkursu.

Przypominamy, że do udziału w konkursie zgłosiło się 60 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, a do etapu finałowego zakwalifikowało się 151 Uczestników.

Zamieszczamy listę uczestników etapu szkolnego, którzy zakwalifikowali się to etapu finałowego  pdf icon

 

 

konkurs wiedzy i wartosci w sporcie 2021Za nami pierwszy etap Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Hasło tegorocznej 8 edycji brzmi: „Idea olimpizmu - wychowanie do zwycięstwa i porażki”. Jest nam niezmiernie miło, że mimo pandemicznego czasu, tak wielu z Was odpowiedziało na nasze zaproszenie – prawie 60 szkół ponadpodstawowych z całej Polski uczestniczyło w etapie szkolnym. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 151 Uczestników.

Zamieszczamy listę uczestników etapu szkolnego, którzy zakwalifikowali się to etapu finałowego  pdf icon

Plakat Olimpiada 2022 zmiana

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole, organizują konkurs wiedzy OLIMPIADA WIEDZY I WARTOŚCI W SPORCIE, 8 EDYCJA: IDEA OLIMPIZMU – WYCHOWANIE DO ZWYCIĘSTWA I PORAŻKI. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone są z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z ideą olimpizmu. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, „Stop zwolnieniom z WF-u”, „Aktywny powrót uczniów do szkół”.
Dzieci są zmęczone siedzeniem w domu, mają obniżoną sprawność fizyczną, pojawia się u nich nadwaga. To sygnały, które coraz częściej można usłyszeć od rodziców i nauczycieli w czasie pandemii. Nauka w domu, przed komputerem i brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami spowodowały wiele szkód. Dlatego również celem tej edycji olimpiady jest zwiększenie stanu świadomości jak ważna jest kondycja fizyczna dzieci i młodzieży po przerwie od zorganizowanych zajęć z aktywności ruchowej, spowodowanej pandemią koronawirusa.