Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

odbior nagrodIstotnym etapem konkursu „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” realizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej jest konferencja: „Etyka i fair play na boisku i poza nim”
Podczas tegorocznej konferencji odbędzie się podsumowanie 9. edycji konkursu „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z piłką nożną. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

final olimpiad 07 04 2022Szanowni Nauczyciele, Drodzy Katecheci!
Pragniemy poinformować, że etap finałowy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, 9 edycja: Piłka Nożna. Etyka i fair play na boisku i poza nim, odbędzie się w czwartek 8 grudnia 2022 r. godz. 11.00 w Opolu (ul. Drzymały 1, aula wydziałowo-seminaryjna). Miło nam zapowiedzieć już teraz, że po teście finałowym odbędzie się spotkanie z Jakubem Błaszczykowskim.

Za nami pierwszy etap Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Jest nam niezmiernie miło, że tak wielu z Was odpowiedziało na nasze zaproszenie – 91 szkół ponadpodstawowych z całej Polski uczestniczyło w etapie szkolnym. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 359 Uczestników z 1375 Uczestników. 181 nauczycieli uczestniczyło w tegorocznej edycji.

plakat olimpiada 09 2022Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole, organizują konkurs wiedzy Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie, 9 edycja: Piłka Nożna. Etyka i fair play na boisku i poza nim. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone są z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z piłką nożną. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, „Stop zwolnieniom z WF-u” oraz projekt MEiN oraz Gościa Niedzielnego „Legendy sportu II RP”.
Tematyka projektu nawiązuje do odbywających się w dniach 20 listopada – 18 grudnia XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022.
Tegoroczna edycja Olimpiady Wiedzi Wartości w Sporcie zakłada także czynny udział w projekcie nauczycieli–opiekunów uczniów biorących udział w konkursie.