Zamieszczamy program tegorocznych dni skupienia oraz rekolekcji. Przypominamy, że zgodnie z "Zasadami posługi katechetycznej w diecezji opolskiej" każdy katecheta jest zoobowiązany do uczestniczenia w ciągu roku w dniu skupienia i raz na 2 lata w rekolekcjach.

Zapraszamy Katechetów i Nauczycieli do uczestniczenia w diecezjalnych pielgrzymkach. Udział w pielgrzymce będzie „traktowany” jak uczestnictwo w rekolekcjach.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z zamieszczonymi informacjami. Od tego roku ze względu również na obecną sytuację jedyną możliwością dokonania opłaty za udział w dniach skupienia oraz rekolekcjach będzie przelewem na podane konto na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji czy dnia skupienia.

skupienie DNI SKUPIENIA

1. Dzień Skupienia

Miejsce: Nysa, Diecezjalny Dom Formacyjny, ul. Emilii Gierczak 2
Prowadzący: Ks. dr Tomasz Gajda
Termin: 25 listopada 2023 (sobota), godz. 9.00

2. Dzień Skupienia

Miejsce: Opole, Dom Nadziei, ul. Książąt Opolskich 44
Prowadzący: s. Aldona Skrzypiec SSpS, jałmużnik Biskupa Opolskiego
Termin: 7 grudnia 2023 (czwartek), godz. 16.30

3. Dzień Skupienia

Miejsce: Jemielnica, kościół pw. Wniebowzięcia NMP – Sanktuarium św. Józefa, ul. Wiejska 63
Prowadzący: ks. Tomasz Szczeciński
Termin: 9 marca 2024 (sobota), godz. 9.00

4. Dzień Skupienia

Miejsce: Opole, Duszpasterstwo Akademickie Resurrexit, ul. Drzymały 1a
Prowadzący: ks. Łukasz Knosala, duszpasterz akademicki
Termin: 20 kwietnia 2024 (sobota), godz. 9.00

5. Dzień Skupienia

Miejsce: Kędzierzyn-Koźle, kościół pw. św. Eugeniusza de Mezenod, ul. Ligonia 22
Prowadzący: o. Krzysztof Jurewicz OMI
Termin: 13 maja 2024 (poniedziałek), godz. 16.30

6. Dzień Skupienia

Miejsce: Racibórz-Płonia, parafia św. Paschalisa, ul. Sudecka 27
Prowadzący: o. Wiktor Lata OFM
Termin: 22 czerwca 2024 (sobota), godz. 9.00

rekolekcje REKOLEKCJE

7. Rekolekcje dojazdowe bądź z noclegiem

Miejsce: Diecezjalny Dom Formacyjny, Racibórz-Miedonia
Prowadzący: ks. Łukasz Michalik
Termin: 3 - 5.11.2023, piątek – niedziela
Opłata: w zależności od opcji z noclegiem bądź bez noclegu. Informacje będą wysłane e-mailem po zgłoszeniu.

8. Rekolekcje wielkopostne

Miejsce: Głębinów, sanktuarium św. Rity
Prowadzący: ks. Przemysław Seń
Termin: 1 - 3.03.2024, piątek – niedziela
Opłata: 380 zł

9. Rekolekcje wakacyjne

Miejsce: Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne, Opole
Prowadzący: ks. Robert Sadlak
Termin: 3-5.07.2024, środa - piątek
Opłata: 300 zł

pielgrzymki PIELGRZYMKI

Proponujemy dwie pielgrzymki: weekendowa krajowa pielgrzymka oraz w czasie wakacyjnym tradycyjna już Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli z Biskupem Opolskim.

Zapisać się na pielgrzymkę będzie można przez osobny formularz zgłoszeniowy, który zamieszczony będzie na stronie w póżniejszym czasie. Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie.

dzien skupieniaINFORMACJE

▪ Program każdego dnia skupienia jest ramowy: adoracja, konferencja, spotkanie, Eucharystia. W trakcie dnia skupienia nie zapewniamy pełnego posiłku.
▪ Rekolekcje rozpoczynamy w dniu przyjazdu o godz. 18.00, a kończymy w dniu wyjazdu po obiedzie.
▪ Prosimy o punktualne przybycie!
▪ Opłatę za udział w dniach skupienia oraz rekolekcjach dokonuje się przelewem na poniżej podane konto na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji czy dnia skupienia.

formularz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Najpierw za pomocą formularza zgłoszeniowego należy wybrać rekolekcje bądź dzień skupienia i wypełnić wszystkie pola formularza. Po wypełnieniu formularza klikamy na dole formularza w ikonkę "Prześlij". Po prawidłowym wypełnieniu tych kroków pojawi się informacja, że zgłoszenie zostałow wysłane, co jest jednoznaczne z zapisaniem się.

▪ Zgłoszenie udziału w rekolekcjach i dniach skupienia dokonujemy tylko drogą elektroniczną. Zgłoszenia można dokonać w następujący sposób:
1. klikamy w link
2. wypełniamy wymagane pola formularza
3. po wypełnieniu klikamy na dole formularza w ikonkę „Prześlij”
4. po przejściu tych kroków pojawi się informacja, że zgłoszenie zostało wysłane, co oznacza, że zgłoszenie zostało przeprowadzone pomyślnie.

przelew

PRZELEW

Następnie Osoba zgłoszona dokonuje opłaty za udział w rekolekcjach bądź dniu skupienia za pomocą przelewu. Należy dokonać przelewu na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji bądź dnia skupienia.

Dane potrzebne do przelewu za udział w rekolekcjach czy też dniu skupienia:

Kuria Diecezjalna w Opolu, ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole
NIP 754-16-40-370
BANK PeKaO S.A. I O/OPOLE
67 1240 1633 1111 0000 2651 3656
Bardzo ważny jest tytuł przelewu: REKOLEKCJE / DZIEŃ SKUPIENIA nr ... (i tutaj piszemy numer rekolekcji bądź dnia skupienia).