dzien papieski 2021

Stypendyści Wspólnoty Opolskiej 13 października 2024 roku obchodzili XXIV Dzień Papieski w parafii pw. św. Jacka w Opolu. O godz. 9:30 odbyła się wspólna Msza dla stypendystów – studentów i uczniów, której przewodniczył biskup Waldemar Musioł. Msza była transmitowana na falach Diecezjalnego Radia Doxa, a także relacjonowana przez Gościa Niedzielnego Opolskiego i Radio Opole.

,,Za nami intensywne dwa tygodnie. Dwie niedziele dzielenia się świadectwami, wiele uśmiechów, setki spotkanych życzliwych ludzi, miłe gościny w parafiach i godziny modlitwy. Cieszymy się, że mogliśmy całą Wspólnotą zaangażować się w zbiórkę na nasze stypendia.’’ – powiedziała Marta, szefowa Wspólnoty Opolskiej.

Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego były wyjątkowe, ponieważ zaangażowało się wielu uczniów, którzy dopiero w tym roku dołączyli do Fundacji. Był to ich pierwszy Dzień Papieski, a dla stypendystów-studentów wielka odpowiedzialność, by dać im przykład i wsparcie. Szczęśliwi i naładowani pozytywną energią stypendyści wyciągają wnioski i inspiracje na przyszły rok.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z obchodów!

dnt logo 2021

Czcigodni Księża Proboszczowie i Katecheci! Szanowni Katecheci i Katechetki!

Informuję, że istnieje możliwość uzyskania stypendium Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w roku szkolnym 2023/24. Mamy jeszcze możliwość przyznania ok. 40 stypendiów.

1. Stypendium może uzyskać osoba, która:
• mieszka na terenie Diecezji Opolskiej
• zamieszkuje w miejscowości liczącej do 20 tys. mieszkańców
• w roku szkolnym 2023/24 uczęszcza do klasy siódmej lub ósmej SP lub do szkoły średniej (liceum, technikum)
• posiada na ostatnim świadectwie średnią ocen:
- 4,8 lub wyższą (7-8 klasa),
- 4,5 (szkoła średnia: liceum, technikum)
• posiada udokumentowane osiągnięcia i zdolności np. udział w olimpiadach, konkursach, wybitne uzdolnienia np. muzyczne
• dochód brutto na osobę w rodzinie nie przekracza 3 010,00 zł