plakat domagala 11 2021 O „fair play” w szkole? Ale jak? - to tytuł bezpłatnego szkolenia on line dla nauczycieli szkół średnich (wychowawców klas, nauczycieli w-f i dla katechetów) oraz zatrudnionych w ośrodkach doskonalenia nauczycieli.
Celem sześciogodzinnego szkolenia jest przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych zachęcających uczniów do realizacji w swoim życiu osobistym, szkolnymi i sportowym zasad „fair play”.
Korzyści ze szkolenia: nauczyciele:
- zapoznają się z ideami olimpizmu i „fair play”,
- dowiedzą się jakie znaczenie wychowawcze i rozwojowe mają te idee,
- przejdą warsztaty z realizacji 8 scenariuszy zajęć wprowadzających uczniów w życie sportowe, szkolne i osobiste zgodne z zasadami „fair play”,
- dostaną 8 scenariuszy z prezentacjami multimedialnymi i interaktywnymi ćwiczeniami,
- otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia od placówki doskonalenia nauczycieli.
Terminy szkoleń (do wyboru) 12.12.2022, 13.12.2022, 14.12.2022, początek każdego szkolenia godz. 16.00.
Zgłoszenia na szkolenie: Katarzyna Cieśla, Centrum Edukacji Nauczycieli POTEST, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 690 855 995.

dnt logo 2021

Czcigodni Księża Proboszczowie i Katecheci! Szanowni Katecheci i Katechetki! Zarząd Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poinformował o możliwości składania wniosków przez nowych kandydatów.

Stypendium Fundacji mogą otrzymać uczniowie:
• szkoły podstawowej po I semestrze 7 klasy ze średnią
ocen – 4,8
• szkoły średniej z maturą ze średnią ocen – 4,5
• pochodzący z miejscowości do 20 000 mieszkańców
• posiadający dochód na osobę w rodzinie: nie większy niż 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto (w roku 2022 wynosiło 3010 zł).

O stypendium Fundacji nie mogą ubiegać się uczniowie, którzy nie spełniają w/w kryteriów oraz studenci.

doc- pobierz wniosek

Wnioski należy składać na formularzu  na adres:
Ks. Krzysztof Matysek
Biedrzychowice 117
48-250 Głogówek

Szczęść Boże!

Ks. Krzysztof Matysek
Koordynator Fundacji
"Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Pełna informacja na stronie: www.dzielo.pl

szlachetna paczka 2021

Dzieje się dużo! Już od ponad 20 lat organizowana jest akcja "Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia". Zapraszamy Wszystkich Katechetów, Nauczycieli, Ludzi dobrej woli do uczestniczenia w tym projekcie. Ideą projektu jest przygotowanie paczki dla Dziecka od Więźnia, która zostanie dostarczona dzieciom na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do udziału w projekcie - to dobre postanowienie na czas Adwentu. Każdy uczestnik otrzyma list od więźnia, by móc przygotować “Paczkę więzi”.

koncert 13 11 2022 2W auli Wydziału Teologicznego UO wystąpili zespół Dżem oraz Anna Maria Mbayo. Podczas koncertów zlicytowano m.in. koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulkę Piotra Zielińskiego z SSC Napoli z autografami wszystkich aktualnych zawodników klubu czy rękawice bokserskie z podpisem mera Kijowa Witalija Kliczki. Dochód z koncertu wesprze Dom Nadziei.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikając w ten link.

plakat domagala 11 2021Katechetko, Katecheto!
Mamy do zaproponowania ciekawy warsztat wprowadzający w ujęcie katechezy systemowej.
Jest to krótki, dwugodzinny warsztat, na którym można zdobyć podstawowe informacje na temat pracy w ujęciu systemowym.
Jeśli chcesz pracować wygodnie, z komfortem – ze świeżymi pomysłami i różnorodnymi metodami? To ten warsztat jest dla Ciebie.
Jeśli chcesz zachęcić uczniów do udziału w katechezie, sprawić, by chodzili na nią chętnie, tworzyć niezwykły klimat lekcji, wzbudzać ciekawość w sferze duchowej ? – to warto zapisać się na ten warsztat.