Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

wspieranie jarnoltowek

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek potrafią dostrzec potrzebujących i dzielić się z nimi swoim sercem. W tym roku szkolnym zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości  dla emerytów i osób samotnych, podopiecznych OPS w Głuchołazach w ramach akcji Świąteczna Paczka. Drugą akcją charytatywną przeprowadzoną w naszej szkole było zebranie środków czystości i produktów higienicznych dla mieszkańców Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi przy ul. Lnianej 9. Zgromadzono aż 105 kg darów, które w styczniu zostały przesłane dla dzieci z Domu Dziecka. Wolontariusze zaangażowali  do pomocy wszystkich uczniów, rodziców, a także pracowników szkoły. Nasi uczniowie są niesamowici. Cechują się wielką  wrażliwością i chęcią pomagania innym.
Opiekunowie SKC: M. Kroczek i A. Fiałkowska

 

 

 

 

 

dzien dziadka babci

„Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert).

Babcia i Dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkolno -  Przedszkolnym Nr 3 w Dębskiej Kuźni przygotowali piernikowe serduszka, które uczniowie mogli zakupić. Pieniądze ze sprzedaży zostały  przekazane na cele charytatywne. Wolontariusze pragnęli w ten sposób pokazać, że każdy człowiek od poczęcia do śmierci jest darem Bożym, doceniając seniorów i rolę , jaką pełnią w ich życiu.

W ten sposób chcieliśmy pokazać, że szacunek i dobro niesione drugiemu człowiekowi to wartości, którymi warto się kierować.

 

 

 

 

 

paczka dziecka wieznia 2019

Szkolne Koło Caritas ze PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim po raz kolejny wzięło udział w akcji ,,Świąteczna paczka dla dziecka więźnia". W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia chcieliśmy wspomóc dwoje dzieci w wieku – dziewczynka 14 lat i i chłopiec 13 lat, których tato jest w więzieniu. Nasza paczka ważyła prawie 29 kg. Do akcji włączyli się także uczniowie klas I - III.
Opiekunowie SKC - Beata Cholewa i Sylwia Paprocka.

 

 

 

 

 

okulary

We wrześniu w naszej szkole odbyła się zbiórka okularów dla mieszkańców Afryki. Mogliśmy przynosić okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne. Wspólnymi siłami udało się zebrać 21 par okularów.

Mamy nadzieję, ze podarowane przez nas okulary sprawią wiele radości osobom, do których trafią.

 

 

 

 

 

 

uczcili pamiec zmarlych

Wraz z końcem października wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wyruszyli uzbrojeni w miotły, grabie i tym podobny sprzęt na lokalny cmentarz. Uczniowie zajęli się grabieniem liści oraz porządkowaniem grobów, którymi nie ma się kto już zaopiekować.

Na sam koniec zapalono symboliczne znicze na grobach byłych pracowników szkoły.