raszowa peru 2021W ubiegłym roku szkolnym odbywała się zbiórka pluszaków i ubranek na misję ks. Darka w Peru, do której włączyły się Szkolne Koła Caritas z Diecezji Opolskiej. Inicjatorką tej akcji była pani Gabriela Burczek – opiekun Szkolnego Koła Caritas Szkoły Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej. Zebrano kilkanaście paczek, które zostały dostarczone do Wrocławia przy pomocy Rycerza Kolumba -  pana Krzysztofa Sietczyńskiego. Niestety, ze względu na lockdown nie można było ich wysłać do Peru. W sierpniu tego roku przebywał w Polsce ks. Dariusz Flak i i sprawa ruszyła. Przygotowywana jest spedycja, lecz koszt jest bardzo wysoki bo 15000 zl. Dużą część została uzbierana, natomiast  kwota 5000 zł jest w trakcie pozyskiwania. Wolontariusze z Raszowej postanowili pomóc w tym dziele. Od września przygotowywali w szkole różne domowe smakołyki - dżem z dyni, sól ziołową, przyprawy, domowe maggi i gofry, które zostały sprzedane na Jesiennym Festynie Rodzinnym w Raszowej . Jedna z wolontariuszek samodzielnie przygotowała biżuterię z koralików oraz wydziergała trzy czapki na rzecz tej inicjatywy. Sukces tej akcji jest ogromny, gdyż pozyskano 1000 zł.

zbiorka srodkow higieny plakat 2021Szkolne Koła Caritas zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Zbiórka środków higieny dla Centrum Rehabilitacji dla dzieci w Opolu". Zbieramy: oliwki i kremy Bambino - nie uczulają, chusteczki higieniczne - wyciągane z pudełka, chusteczki nawilżane, ręczniki kuchenne, ściereczki, mydło w płynie, płyny: do czyszczenia, do szyb, do naczyń. Termin akcji: październik/ listopad. Centrum mieści się przy ulicy Mickiewicza 5 46-020 w Opolu.

zbiorka pachnidelWirusowi radę damy, gdy higieny przestrzegamy! Szkolne Koła Caritas, zapraszają do wzięcia udziału w wielkopostnej akcji: "Zbiórka Pachnideł dla osób bezdomnych". Szczegóły na plakacie.

Szkolne Koła Caritas Diecezji Opolskiej zapraszają do udziału w akcji "Pachnidła dla osób bezdomnych”. Dary zostaną przekazane osobom korzystającym z usług łaźni dla Osób bezdomnych prowadzonej przez Caritas w Opolu.

Zbieramy następujące artykuły:
- perfumy, dezodoranty
- maszynki, pianki, żele do golenia
- szampony
- mydła (w kostkach i w płynie)
- gąbki do mycia
- ręczniki.

Organizator akcji: Caritas Diecezji Opolskiej

paczka dla dziecka wieznia 2020Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas po raz kolejny wzięli  udział w projekcie  „Szlachetna Paczka dla dzieci więźnia”.  Uczestnicy akcji otrzymali list od więźnia, w którym prosił o pomoc materialną dla swoich dzieci. Udało się przygotować dziesięć paczek i przekazać bliskim więźnia. W ten sposób dzieci pomogły dzieciom , dzieląc się między innymi słodkością, ubraniem lub zabawką.
Agnieszka Rosół

paczki do peru 2020

Szkolne Koło Caritas przy Publicznej Szkole Podstawowej w Długomiłowicach. Życie na misjach w Peru nie jest łatwe. Przekonał się o tym polski misjonarz, ksiądz Dariusz. W odległym kraju boryka się z wieloma problemami. Można o tym przeczytać na stronach internetowych. Z drugiej strony na świecie żyje wielu ludzi dobrej woli dla których pomaganie to chleb powszedni. Nasza szkoła, uczniowie, nauczyciele, rodzice zaangażowali się czynnie w pomoc księdzu Darkowi poprzez zbiórkę ubrań i maskotek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.
Janina Kazimierz