Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

wycieczka krasiejow ukraina Do biegu, gotowi, start! Szkolne Koło Caritas w Dębskiej Kuźni rozpoczęło swą działalność. W dniach 29 i 30 września wolontariusze wraz z opiekunami po raz kolejny przeprowadzili kiermasz słodkości. Zebrane pieniądze, zostały przeznaczone na wsparcie grudniowych akcji tj. zakup upominków dla Dzieci z Domu Dziecka, Szlachetną Paczkę dla Dziecka Więźnia oraz na bieżące potrzeby społeczności szkolnej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu. W sumie zebrano 987 zł.

wycieczka krasiejow ukraina Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, szkolne koło caritas dnia 01 października 2022 r., odbyło Pielgrzymkę dla Pracowników i Wolontariuszy Caritas Diecezji Opolskiej do sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.
Wolontariusze, rozpoczęli pielgrzymowanie od uroczystej Liturgii pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Andrzeja Czai.
Organizatorzy pielgrzymki, zadbali nie tylko o pokarm duchowy, ale również o ten cielesny, częstując pątników pysznym bograczem.
Po posiłku, wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy z Nysy, przygotowali niemy spektakl - "Anioł na trudne dni"- życie św. Rity, owiany blaskiem cudowności.

caritas wolontariat Zaproszenie na Przystań Wolontariatu w Opolu. Ks. dr Arnold Drechsler - Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej oraz mgr Agnieszka Rosół - Koordynator Szkolnych Kół Caritas w Diecezji Opolskiej serdecznie zapraszają Opiekunów Szkolnych Kół Caritas na Przystań Wolontariatu, która odbędzie się 14 czerwca 2022 r. o godz. 13.00 w centrali Caritas Diecezji Opolskiej, ul. Szpitalna 5A, 45-010 Opole
Program:
Godz. 13. 00 Przywitanie gości oraz przemówienie ks. dra Arnolda Drechslera - Dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej.
Godz. 13.20 Omówienie specyfiki działalności Caritas Diecezji Opolskiej.
Godz. 13.40 Spotkanie z Panią Elżbietą Szot – koordynatorem PZC rejonu Kluczbork      
Godz. 14.00 Wręczenie podziękowań oraz upominków dla Opiekunów Szkolnych Kół Caritas.
Godz. 14.20 Poczęstunek.
Godz. 15.00 Zakończenie Przystani Wolontariatu.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa pod nr  tel. Agnieszka Rosół 662 975 515 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 09 czerwca 2022 r.

wycieczka krasiejow ukraina W dniu 26 maja miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Szkolne Koło Caritas i Caritas Diecezji Opolskiej zorganizowały wycieczkę do Juraparku w  Krasiejowie dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni pochodzących z Ukrainy.
Celem wycieczki była integracja, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów jak i atrakcji pobliskiego regionu.  Zaczęliśmy od niezwykłego punktu programu,  jakim  był  Tunel Czasu. Po pełnej wrażeń podróży w czasie, udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy  1500 metrów.  Kolejnym punktem był Instytut Paleontologiczny, który prezentuje największe w Europie skamieniałości płazów i gadów. Mieliśmy możliwość oglądać te eksponaty  przez szklaną podłogę. W Oceanarium, zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia podwodnych zwierząt. Mogliśmy usłyszeć ich głosy  oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami.
Plac zabaw był dodatkową atrakcja, gdzie dzieci mogły spożytkować nagromadzoną energię , wyładować negatywne emocje i poznać ciekawe formy zabaw.
We wczesnych godzinach popołudniowy na dzieci czekał obiad z deserem.
Uśmiechy na twarzach i szczere słowa wdzięczności pokazały, że  udało nam się dać dzieciom chwilę wytchnienia i zapomnienia od codziennych trosk.

solidarni z ukraina Wolontariusze wraz z opiekunem zorganizowali Kiermasz Słodkości. Zebrane pieniądze, będą wsparciem dla dzieci z Ukrainy w czasie nauki w naszej szkole. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W szkole było dużo radości i optymizmu na kolejne dni szkolne. Zadbaliśmy o to, aby akcja została  przeprowadzona zgodnie z wytycznymi sanepidu. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tak dużego przedsięwzięcia. Zebraliśmy: 1.632 zł. Centrala Caritas Diecezji Opolskiej zaokrągliła zebraną kwotę do 3.000 złotych za co serdecznie dziękujemy.
Agnieszka Rosół