Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl
dzien babci dziadka 2019Z okazji  Święta Dnia Babci i Dziadka, Szkolne Koło Caritas w Dębskiej Kuźni,  przygotowało  kalendarze dla seniorów. Tak wiele Im przecież zawdzięczamy.. Trudno wyliczyć dobro, którego doświadczyliśmy oraz zapomnieć o cennych  lekcjach, których nie jest w stanie przekazać nam żadna szkoła.
Życzmy wszystkim Babciom i Dziadkom wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, zapewniając  o naszej modlitwie.
Szkolne Koło Caritas w Dębskiej Kuźni

 

 

 

 

 

dom karola

Prawie pełny autokar wolontariuszy SKC i uczniów klasy III wyruszył w czwartkowy dzień tj. 10 stycznia, do Domu św. Karola w Kędzierzynie Koźlu. Stało się już tradycją naszej szkoły kolędowanie z podopiecznymi tegoż domu. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali piękne Jasełka. Śpiewając pastorałki i przedstawiając postacie z szopki betlejemskiej wywoływali wzruszenie na twarzach słuchających. Często nagradzali oni grę małych aktorów gromkimi brawami. Po jasełkach wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wspólnie z podopiecznymi Domu św. Karola kolędowali. Jedna z wolontariuszek, uczennica Szkoły Muzycznej grała kolędy na klarnecie podtrzymując świąteczny nastrój. Wszystkich mieszkańców tego wyjątkowego domu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas obdarowali słodyczami. Do zobaczenia, do następnych odwiedzin usłyszeliśmy wychodząc do autobusu.

 

 

 

 

 

znak pokoju

Boże Narodzenie – to szczególny czas, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy i refleksji. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie wprowadzili nas w świąteczny nastrój podczas wyjątkowego przedstawienia. Tym razem nie było pastuszków, stajenki i trzech mędrców ze Wschodu. Chcąc uchwycić, czym naprawdę jest "duch Świat Bożego Narodzenia", zatrzymaliśmy się na chwilę, aby pogrążeni w swoich sprawach dostrzec Jezusa, który przychodzi i puka do drzwi naszego serca, prosząc o gościnę. "Na próżno narodził się Jezus w betlejemskim żłobie, jeśli się On nie narodzi w Tobie" – w pięknych i wzruszających słowach młodzi aktorzy zachęcali do czynienia dobra wokół, do wrażliwości wobec innych ludzi.
Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas SP1 Niemodlin

 

 

 

 

 

mikolajkowy bieg

W środę 05 grudnia 2018 r. z okazji Dnia Wolontariusza odbył się bieg mikołajkowy. Biegacze w czerwonych czapkach z pomponami, pokonali trasę wokół naszej szkoły. Przy okazji zebrano łakocie i smakołyki dla podopiecznych domu dziecka. Dary zebrane zostały w ramach „wpisowego” na zawody. Zbiórkę organizuje szkolne koło Caritas. W biegu uczestniczyli uczniowie klas 4-8, łącznie w zawodach wzięło udział 68 osób. Każdy uczestnik zawodów, który dobiegł do mety, otrzymał w nagrodę bon - „niepytajkę”, który zrealizować można jednorazowo w naszej szkole, na wybranym przez siebie przedmiocie. Zgłosili się również rodzice dobrej woli, którzy dołączyli się do akcji wspierając nas dodatkowymi darami na rzecz paczek dla dzieciaków.
Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas SP1 Niemodlin

 

 

 

 

 

projekt edukacyjny skc
W realizację włączyli się  wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Dębskiej Kuźni. Na lekcji religii omówiono założenia projektu , następnie każdy z uczniów rozpoczął pracę  nad swoją szmacianą laleczką. Laleczki zostały uszyte, należało je dokończyć - naszyć oczka, buzię, włosy, wypełnić. Laleczki były niezwykłe, ponieważ symbolizowały  pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich miała swoją tożsamość. Młodzież  sama wybrała kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiła kolor skóry, strój a także imię i wiek, które zostały umieszczone w " akcie urodzenia". W szkole, został zorganizowany Dzień Wszystkich Kolorów Świata, w trakcie którego zaprezentowano laleczki. Chętne osoby " zaopiekowały " się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny (cena wyjściowa na licytacji 10 zł). Zebrane pieniądze, tj. 510 zł zostaną przekazane na konto UNICEF - na rzecz ratowania ludzkiego życia. Szkoła otrzyma Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki.