Radosne koledowanie

W sobotę, 18 stycznia, o godz. 16.00, zapraszamy do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu w imieniu Osób z niepełnosprawnością i Wspólnoty Arka na wspólne Radosne Kolędowanie.

W programie pastorałki, wspólne kolędowanie oraz historia Bożego Narodzenia.

Szczegóły na plakacie.

dziewczynka modlitwa

Serdecznie zapraszamy na kurs Katechezy Dobrego Pasterza!

Już od 10 lutego w Starej Księgarni przy parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Opolu, przez trzy kolejne dni chcemy poznawać czym jest Katecheza Dobrego Pasterza.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj: https://dobry-pasterz.org.pl/oferta-szkolen/kurs-formacyjny-poziom-i/

Katecheza Dobrego Pasterza jest cyklem katechez opracowanych dla dzieci w wieku od trzeciego do dwunastego roku życia. Powstała w Rzymie w latach 50-tych ubiegłego stulecia a obecnie znana jest na wszystkich kontynentach. Do Polski dotarła po 1989 r. wraz z otwarciem kilku placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych metodą M. Montessori.

piornik

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI  Ogólnopolskiej Konferencji Katechetów Specjalnych

22-24 listopada 2019 Warszawa

22.11 piątek

14.00 otwarcie recepcji, przyjazd uczestników

18.00 kolacja

19.00 msza święta

20.00 Giełda pomysłów/sukcesów i porażek – możliwość prezentacji własnych pomocy, pomysłów na zajęcia a także przedstawienia trudnych sytuacji w szkole/parafii.

dzien skupienia szkoly specjalne 2018

1 grudnia 2018 roku odbył się dzień skupienia dla katechetów szkół specjalnych w Zawadzkiem, w Domu Pomocy Społecznej (Braci Szkół Chrześcijańskich). Słowem Bożym dzielił się ks. Norbert Wons, od lat związany ze wspólnotą „Wiara i Światło”. Pani Irena Polaczek i pani Maria Ludwig poprowadziły prezentację na temat Katechezy Dobrego Pasterza. Obie panie nie tylko warsztatowo pokazały metodę, ale także modlitewnie przeprowadziły uczestników przez pewne elementy Katechezy – dzięki czemu stała się ona integralną częścią dnia skupienia. W centrum spotkania znalazła się Msza Święta, po której odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu zwieńczająca ten czas modlitwy i wspólnoty.

konferencja katecheza specjalna

Informujemy o dwóch wydarzeniach skierowanych do katechetów Szkół Specjalnych.

V Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do mnie” odbędzie się 23-25 listopada 2018 roku w Warszawie, na ulicy Dewajtis 3. Koszt wydarzenia 200 zł (organizatorzy nie wystawiają faktur). Organizatorzy nie podali jeszcze szczegółów wydarzenia oraz sposobu zgłoszenia się.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Katowickiej zapraszają na XVII Ogólnopolską Konferencję Katechetów Szkół Specjalnych oraz dla Katechetów pracujących z uczniami w szczególnych sytuacjach edukacyjnych.
Odbędzie się ona w Brennej w dniach 27-30.09.2018. (początek 27.09 o godz. 18:00; zakończenie 30.09 o godz. 12:00.)
Temat konferencji brzmi: Alternatywne i wspomagające metody komunikacji w katechezie. Poniżej podajemy zagadnienia, którymi organizatorzy planują zająć się podczas tego wydarzenia: