Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

piornik

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI  Ogólnopolskiej Konferencji Katechetów Specjalnych

22-24 listopada 2019 Warszawa

22.11 piątek

14.00 otwarcie recepcji, przyjazd uczestników

18.00 kolacja

19.00 msza święta

20.00 Giełda pomysłów/sukcesów i porażek – możliwość prezentacji własnych pomocy, pomysłów na zajęcia a także przedstawienia trudnych sytuacji w szkole/parafii.

dzien skupienia szkoly specjalne 2018

1 grudnia 2018 roku odbył się dzień skupienia dla katechetów szkół specjalnych w Zawadzkiem, w Domu Pomocy Społecznej (Braci Szkół Chrześcijańskich). Słowem Bożym dzielił się ks. Norbert Wons, od lat związany ze wspólnotą „Wiara i Światło”. Pani Irena Polaczek i pani Maria Ludwig poprowadziły prezentację na temat Katechezy Dobrego Pasterza. Obie panie nie tylko warsztatowo pokazały metodę, ale także modlitewnie przeprowadziły uczestników przez pewne elementy Katechezy – dzięki czemu stała się ona integralną częścią dnia skupienia. W centrum spotkania znalazła się Msza Święta, po której odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu zwieńczająca ten czas modlitwy i wspólnoty.

konferencja katecheza specjalna

Informujemy o dwóch wydarzeniach skierowanych do katechetów Szkół Specjalnych.

V Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do mnie” odbędzie się 23-25 listopada 2018 roku w Warszawie, na ulicy Dewajtis 3. Koszt wydarzenia 200 zł (organizatorzy nie wystawiają faktur). Organizatorzy nie podali jeszcze szczegółów wydarzenia oraz sposobu zgłoszenia się.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Katowickiej zapraszają na XVII Ogólnopolską Konferencję Katechetów Szkół Specjalnych oraz dla Katechetów pracujących z uczniami w szczególnych sytuacjach edukacyjnych.
Odbędzie się ona w Brennej w dniach 27-30.09.2018. (początek 27.09 o godz. 18:00; zakończenie 30.09 o godz. 12:00.)
Temat konferencji brzmi: Alternatywne i wspomagające metody komunikacji w katechezie. Poniżej podajemy zagadnienia, którymi organizatorzy planują zająć się podczas tego wydarzenia:

spotkanie katechetow szkol specjalnych

13 kwietnia w Opolu odbyło się drugie w tym roku, spotkanie oligokatechetów z naszej diecezji. Nasze trzy koleżanki dzieliły się swoimi pomysłami i metodami pracy, szczególnie w kontekście przygotowania do sakramentów Pokuty i Eucharystii osób niepełnosprawnych. Do domu mogliśmy zabrać nie tylko wiedzę, ale także przygotowane materiały, które będziemy mogli użyć podczas katechezy.
Był to bardzo owocny czas, spędzony bardzo efektywnie i w przyjaznej atmosferze. Następne spotkania odbędą się w nowym roku szkolnym.