1) DZIEŃ SKUPIENIA

23.11.19 (sobota) | Ozimek, kościół pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Częstochowska 8, 46-040 Ozimek.
Prowadzący: ks. mgr Mateusz Dąbrowski; Referent Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Opolu, bloger, twórca kanału chrześcijańskiego „Serce i nerki”.
Opłata: 30 PLN.

2) REKOLEKCJE

29.11-01.12.19 (piątek-niedziela) | Góra św. Anny, Al. Jana Pawła II 7, 47-154 Góra św. Anny, Dom Pielgrzyma.
Tytuł rekolekcji: Słowo Boże światłem i mocą katechety i jego uczniów
Prowadzący: Ks. dr hab. Dariusz Dziadosz, kapłan Archidiecezji Przemyskiej, profesor KUL w Lublinie, Kierownik Katedry Ksiąg Historycznych, Prorockich i Dydaktycznych Starego Testamentu, wykładowca egzegezy Starego Testamentu w WSD w Przemyślu, rekolekcjonista.
Opłata: 220 zł.

3) DZIEŃ SKUPIENIA DLA KATECHETÓW SZKÓŁ SPECJALNYCH

07.12.19 (sobota) | Ligota Turawska, kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ul. Główna 34, 46-046 Ligota Turawska.
Prowadzący Ks. dr. Sławomir Pawiński, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej, od lat związany z Ruchem Wiara i Światło.
Opłata 30 zł.

4) DZIEŃ SKUPIENIA

14.12.2020 (sobota) | Domecko, kościół pw. Niepokalanego Serca NMP, ul. Cmentarna 12, 46-070 Domecko.
Prowadzący: Ks. mgr-lic. Adam Kondys, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Domecku, wykładowca na Wydziale Teologicznym w Opolu; od 2019 roku odpowiedzialny za formację katechetów diecezji opolskiej. Współpracuje z radio DOXA prowadząc audycję na temat: „Hasła biblijne”.
Opłata: 30 zł.

5) DZIEŃ SKUPIENIA DLA KATECHETÓW UCZĄCYCH W PRZEDSZKOLACH

08.02.2020 (sobota) | Opole, kościół pw. Chrystusa Króla, ul. Irydowa 23, 45-655 Opole
Prowadzący: Ks. mgr Jarosław Staniszewski, przez cztery lata był duszpasterzem młodzieży, proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Opolu-Metalchem.
Opłata: 30 zł.

6) REKOLEKCJE

6-8.03.2020 (piątek-niedziela) | Otmuchów, Rynek 38, Dom Miłosierdzia. Prowadzący: ks. mgr-lic. Tomasz Szczeciński, egzorcysta diecezjalny.
Opłata: 180 PLN.

7) DZIEŃ SKUPIENIA

14.03.2020 (sobota) | Racibórz, ul. Starowiejska 152 (Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego - Annuntiata).
Prowadząca: Siostra Dolores Dorota Zok, wieloletnia misjonarka, obecnie przełożona prowincjalna Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego.
Opłata 30 zł.

8) REKOLEKCJE

29.06-01.07.2020 (poniedziałek – środa) | Warmątowice, ul. Olszowska 17, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka”.
Dojazd: ze Strzelec Opolskich, jadąc w stronę Bytomia, Gliwic i autostrady A4, trzeba dojechać aż do ronda poza miastem a następnie jechać w kierunku autostrady A-4. Jeszcze przed Sieroniowicami, po lewej stronie drogi, w polach, będzie drogowskaz: „Barka.” Tam należy skręcić (w lewo) by dotrzeć do kompleksu zabudowań.
Prowadzący: ks. mgr Józef Krawiec, kapelan Stowarzyszenia „Barka”.
Opłata: 110 zł. Całość jest przeznaczona na potrzeby Stowarzyszenia „Barka”.
UWAGA: Rekolekcje są niestacjonarne (nie ma możliwości noclegu).

9) REKOLEKCJE

29.06-01.07.2020 (poniedziałek – środa) | Jasiona, ul. Polna 14 , 47-330 Jasiona, Dom Formacyjny Diecezji Opolskiej Pustelnia Eliasza
Tytuł rekolekcji: Doświadczenie modlitwy u Ojców Pustyni
Prowadzący: Ks. mgr Roman Hosz, rekolekcjonista, kierownik duchowy, Dyrektor Domu Formacyjnego Diecezji Opolskiej Pustelnia Eliasza
Koszt 220 zł.
UWAGA: Nie ma możliwości uczestnictwa w rekolekcjach bez nocowania.

10) DZIEŃ SKUPIENIA

04.07.20 (sobota) | Olesno, ul. Pieloka 5, 46-300 Olesno, kościół Bożego Ciała.
Prowadzący: Ks. mgr Tomasz Kornek, wikariusz w Parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie, ewangelizuje przez media, zaangażowany w pracę z młodzieżą.
Koszt 30 zł.

INFORMACJE | ZGŁOSZENIA

▪ Dzień skupienia rozpoczynamy o godz. 10.00, kończymy tego samego dnia ok. godz. 14.30. W trakcie Dnia Skupienia nie zapewniamy pełnego posiłku.
▪ Rekolekcje rozpoczynamy w dniu przyjazdu o godz. 18.00, a kończymy w dniu wyjazdu po obiedzie.
▪ Prosimy o punktualne przybycie!
▪ Opłatę za udział w rekolekcjach dokonuje się po przyjeździe na miejsce, u prowadzącego.
▪ Zgłoszenie udziału w Rekolekcjach i Dniach Skupienia dokonujemy tylko drogą elektroniczną. Zgłoszenia można dokonać w następujący sposób:
1. klikamy w link albo skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej
2. wypełniamy wymagane pola formularza
3. po wypełnieniu klikamy na dole formularza w ikonkę „Prześlij”
4. po przejściu tych kroków pojawi się informacja, że zgłoszenie zostało wysłane, co oznacza, że zgłoszenie zostało przeprowadzone pomyślnie.

Odpowiedzialny za formację katechetów:
ks. Adam Kondys – biblista, wykładowca na Wydziale Teologicznym UO, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Domecku, ojciec duchowny katechetów.