Formacja duchowa 2020Zamieszczamy program tegorocznych dni skupienia oraz rekolekcji.

Przypominamy, że zgodnie z "Zasadami posługi katechetycznej w diecezji opolskiej" każdy katecheta jest zoobowiązany do uczestniczenia w ciągu roku w dniu skupienia i raz na 2 lata w rekolekcjach.

Zapraszamy również do uczestniczenia w pielgrzymkach. Jednodniowa pielgrzymka jest równoznaczna z uczestnictwem w dniach skupienia, a wakacyjna pielgrzymka jako uczestnictwo w rekolekcjach.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z zamieszczonymi informacjami. Od tego roku ze względu również na obecną sytuację jedyną możliwością dokonania opłaty za udział w dniach skupienia oraz rekolekcjach będzie przelewem na podane konto na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji czy dnia skupienia.

skupienieDNI SKUPIENIA

Podczas tegorocznych dni skupienia jak również rekolekcji będą nam towarzyszyły postacie błogosławionych oraz świętych. Program każdego dnia skupienia jest ramowy: adoracja, konferencja, spotkanie, Eucharystia. Rozpoczynamy o godz. 9.00, a kończymy ok. 13.00.

1. Dzień Skupienia z bł. Alojzym Ligudą i św. Janem Pawłem II

Prowadzący: ks. Jerzy Kostorz
Termin: 28.06.2021, poniedziałek, g. 9.00

rekolekcjeREKOLEKCJE

Podczas rekolekcji będą nam towarzyszyły postacie błogosławionych oraz świętych. Rekolekcje rozpoczynamy w dniu przyjazdu o godz. 18.00, a kończymy w dniu wyjazdu po obiedzie.

6. Rekolekcje adwentowe ze św. Ritą

Termin: 1-3.07.2021, czwartek - sobota
Opłata: 200 zł.

pielgrzymkiPIELGRZYMKI

Zapraszamy Katechetów i Nauczycieli do uczestniczenia w Diecezjalnych Pielgrzymkach. Jednodniowa pielgrzymka jest równoznaczna z uczestnictwem w dniach skupienia, a wakacyjna pielgrzymka jako uczestnictwo w rekolekcjach. Formularz zgłoszeniowy na pielgrzymki będzie osobno i zostanie podany w późniejszym terminie.

1. Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli śladami św. Jana Pawła II

Miejsce: Kraków – Wadowice
Termin: 08.05.2021, sobota
Koszt: 100 zł
Program: Wyjazd z Opola o godz. 6:00. Ok. godz. 9:00 przejazd do Krakowa do Centrum Jana Pawła II. Msza Św. a następnie zwiedzanie Sanktuarium. Czas wolny na obiad i ok. godz. 14:00 wyjazd do Wadowic.
Przyjazd i zwiedzanie Domu Jana Pawła II w Wadowicach (cena nie obejmuje opłaty za zwiedzanie), nawiedzenie Bazyliki, czas wolny na kremówki.
Powrót do Opola i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

2. Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli śladami sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

Miejsce: Warszawa
Termin: 12.06.2021
Koszt: 170 zł
Program: Wyjazd z Opola o godz. 4:30. Przyjazd do Warszawy i zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej. Spacer po Łazienkach – jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Europie (nie zwiedzamy wnętrz). Dalszy przejazd przez Plac Trzech Krzyży i Trakt Królewski na Żoliborz. Msza Św. w Kościele św. Stanisława Kostki, modlitwa nad grobem ks. Jerzego, zwiedzanie muzeum w podziemiach kościoła.
Przejazd na pl. Piłsudskiego i spacer po centrum: pl. Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Rynek Starego Miasta z posągiem Syrenki, Archikatedra św. Jana Chrzciciela (modlitwa przy grobie ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego), Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski (z zewnątrz), Pałac Prezydencki. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji i czas wolny. Ok. godz. 19:00 wyjazd z drogę powrotną. Przyjazd na miejsce przed północą.

3. Zagraniczna Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli

Miejsce: Już wkrótce podamy "kierunek" pielgrzymki oraz dokłądny program
Termin: wakacje, lipiec 2021

dzien skupieniaINFORMACJE

▪ Dzień skupienia rozpoczynamy o godz. 9.00, kończymy tego samego dnia ok. godz. 13.00. W trakcie Dnia Skupienia nie zapewniamy pełnego posiłku.
▪ Rekolekcje rozpoczynamy w dniu przyjazdu o godz. 18.00, a kończymy w dniu wyjazdu po obiedzie.
▪ Prosimy o punktualne przybycie!
▪ Opłatę za udział w dniach skupienia oraz rekolekcjach dokonuje się przelewem na poniżej podane konto na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji czy dnia skupienia.

formularz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Najpierw za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej należy wybrać rekolekcje bądź dzień skupienia i wypełnić wszystkie pola formularza. Po wypełnieniu formularza klikamy na dole formularza w ikonkę "Prześlij". Po prawidłowym wypełnieniu tych kroków pojawi się informacja, że zgłoszenie zostałow wysłane, co jest jednoznaczne z zapisaniem się.

▪ Zgłoszenie udziału w Rekolekcjach i Dniach Skupienia dokonujemy tylko drogą elektroniczną. Zgłoszenia można dokonać w następujący sposób:
1. klikamy w link albo skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej
2. wypełniamy wymagane pola formularza
3. po wypełnieniu klikamy na dole formularza w ikonkę „Prześlij”
4. po przejściu tych kroków pojawi się informacja, że zgłoszenie zostało wysłane, co oznacza, że zgłoszenie zostało przeprowadzone pomyślnie.

przelew

PRZELEW

Następnie Osoba zgłoszona dokonuje opłaty za udział w rekolekcjach bądź dniu skupienia za pomocą przelewu. Należy dokonać przelewu na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji bądź dnia skupienia.

Dane potrzebne do przelewu za udział w rekolekcjach czy też dniu skupienia:

Kuria Diecezjalna w Opolu, ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole
NIP 754-16-40-370
BANK PeKaO S.A. I O/OPOLE
67 1240 1633 1111 0000 2651 3656
Bardzo ważny jest tytuł przelewu: REKOLEKCJE / DZIEŃ SKUPIENIA nr ... (i tutaj piszemy numer rekolekcji bądź dnia skupienia).