1) DZIEŃ SKUPIENIA

10 listopada 2018 r. (sobota) | GŁUCHOŁAZY, ul. Gen. Andersa 74-76, Ośrodek Formacyjno-Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy „Skowronek”.
Prowadzący: ks. Mateusz Dąbrowski; Referent Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Opolu, bloger, twórca kanału chrześcijańskiego „Serce i nerki”. Opłata: 30 PLN.

2) DZIEŃ SKUPIENIA DLA KATECHETÓW SZKÓŁ SPECJALNYCH

1 grudnia 2018 r. (sobota) | ZAWADZKIE, ul. Czarna 2. Dom Pomocy Społecznej (Bracia Szkół Chrześcijańskich).
DOJAZD: ZE STRZELEC OP.: trzeba jechać w stronę Zawadzkiego. Zbliżając się do miasta, jeszcze przed Nadleśnictwem-Zawadzkie i przejazdem kolejowym, należy skręcić W LEWO, na drogę asfaltową wiodącą przez las aż do DPS.
DOJAZD: Z ZAWADZKIEGO w stronę Strzelec Op., za przejazdem kolejowym należy minąć Nadleśnictwo-Zawadzkie i później skręcić W PRAWO na drogę asfaltową wiodącą przez las aż do DPS. Prowadzący: ks. dr Norbert Wons, prob. w Dziewkowicach, od lat związany ze wspólnotą „Wiara i Światło”. Opłata: 30 PLN.

3) REKOLEKCJE

7 – 9 grudnia 2018 r. (piątek, sobota, niedziela) | KLUCZBORK, ul. Strzelecka 42, Dom Rekolekcyjny im. O. Leona Jana Dehona (Ks. Sercanie). Prowadzący: Karolina i Karol Fromont. Opłata: 170 PLN.

4) DZIEŃ SKUPIENIA

12 stycznia 2019 r. (sobota) | RACIBÓRZ, ul. Starowiejska 152 (Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego - Annuntiata). Prowadzący: ks. Sylwester Pruski, Pomocniczy Wikariusz Sądowy (Wiceoficjał Sądu Diecezji Opolskiej), Delegat Biskupa ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Opłata: 30 PLN.

5) REKOLEKCJE

22 – 24 marca 2019 r. (piątek, sobota, niedziela) | GŁĘBINÓW 18 B, Ośrodek Formacyjno-Wypoczynkowy „Rybak”.
Prowadzący: ks. Krzysztof Trembecki. Opłata: 200 PLN.
WAŻNE! Rekolekcje rozpoczynają się w kościele, w piątek 22 marca o godz. 18.00, nabożeństwem ku czci św. Rity. Zakwaterowanie przed nabożeństwem do godz. 17.30.

6) DZIEŃ SKUPIENIA

11 maja 2019 r. (sobota) | WARMĄTOWICE, ul. Olszowska 17, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka”.
DOJAZD: ze STRZELEC OP., jadąc w stronę Bytomia, Gliwic i autostrady A4, trzeba dojechać aż do ronda poza miastem a następnie jechać w kierunku autostrady A-4. Jeszcze przed Sieroniowicami, PO LEWEJ stronie drogi, w polach, będzie drogowskaz: „Barka.” Tam należy skręcić (W LEWO) by dotrzeć do kompleksu zabudowań.
Prowadzący: ks. Józef Krawiec, kapelan Stowarzyszenia „Barka”.
Opłata: dobrowolna ofiara przeznaczona będzie na potrzeby mieszkańców.

7) DZIEŃ SKUPIENIA

15 czerwca 2019 r. (sobota) | OPOLE, ul. Drzymały 1 A, Duszpasterstwo Akademickie „Resurrexit” (wejście z tyłu, za kościołem seminaryjno-akademickim, po schodach w dół). Prowadzący: ks. dr hab. Jan Kochel, prof. UO; teolog i pedagog, kierownik katedry Antropologii i Teologii Rodziny UO, rzeczoznawca Komisji Wychowania Katolickiego KEP, redaktor naczelny strony internetowej „Szkoła Słowa Bożego”. Opłata: 30 PLN.

8) REKOLEKCJE

1 – 3 lipca 2019 r. (poniedziałek, wtorek, środa) | OTMUCHÓW, Rynek 38, Dom Miłosierdzia. Prowadzący: ks. Tomasz Szczeciński, egzorcysta diecezjalny. Opłata: 170 PLN.

INFORMACJE | ZGŁOSZENIA

▪ Dzień skupienia rozpoczynamy o godz. 10.00, kończymy tego samego dnia ok. godz. 14.30. W trakcie Dnia Skupienia nie zapewniamy pełnego posiłku.
▪ Rekolekcje rozpoczynamy w dniu przyjazdu o godz. 18.00, a kończymy w dniu wyjazdu po obiedzie.
▪ Prosimy o punktualne przybycie!
▪ Opłatę za udział w rekolekcjach dokonuje się po przyjeździe na miejsce, u prowadzącego.
▪ Zgłoszenie udziału w Rekolekcjach i Dniach Skupienia dokonujemy tylko drogą elektroniczną. Zgłoszenia można dokonać w następujący sposób:
1. klikamy w link albo skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej
2. wypełniamy wymagane pola formularza
3. po wypełnieniu klikamy na dole formularza w ikonkę „Prześlij”
4. po przejściu tych kroków pojawi się informacja, że zgłoszenie zostało wysłane, co oznacza, że zgłoszenie zostało przeprowadzone pomyślnie.

Odpowiedzialny za formację katechetów:
ks. Krzysztof Trembecki – penitencjarz katedralny, diecezjalny rekolekcjonista, ojciec duchowny katechetów.