Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

dobre slowo plakat 2020

Zapraszamy Wszystkich Katechetów: świeckich, siostry zakonne, księży do udziału w projekcie: "Dobre Słowo"

OPIS PROJEKTU

Chcemy Cię zaprosić do niezwykłego projektu. Kiedy wciąż tyle hałasu na ulicy, dużo krzyków i emocjonalnych haseł, kiedy tyle pandemicznego lęku i niepewności, chcemy dzielić się "Dobrym Słowem".

Projekt ma celu dzielenie się Słowem Bożym. Niedzielne rozważania Ewangelii skierowane do młodego pokolenia, przygotowane będą przez świeckich i duchownych Katechetów Diecezji Opolskiej.

Wszyscy Katecheci, którzy teraz w sposób zdalny prowadzą lekcje dzielą się w każdym tygodniu pracy z uczniami podczas zdalnego nauczania rozważaniami Niedzielnej Ewangelii.

Projekt nawiązuje również do zawołania Biskupa Rudolfa Pierskały „Gaudium Evangelii nuntiare” (Głosić radość Ewangelii).

razem przepisujemy biblie plakat

Zapraszamy Wszystkich Katechetów: świeckich, siostry zakonne, księży do udziału w projekcie: "Razem przepisujemy Biblię"

OPIS PROJEKTU

Chcemy Cię zaprosić do niezwykłej przygody z Pismem Świętym. Szczególnie w tym czasie, kiedy jest w nas tyle lęku i niepewności związanej z koronawirusem. Szukajmy nadziei i pocieszenia w Słowie Bożym.
•    Celem projektu jest zetknięcie się, rozczytanie i poznanie ksiąg Pisma Świętego. Kiedy przeżywamy w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, chcemy zjednoczyć się wszyscy razem w naszej diecezji, zawiązać wspólnotę, która łączy się poprzez czytanie i przepisywanie Biblii.
•    Teraz, kiedy wykonujemy ministerialne zalecenia, aby pozostać w domu, mamy więcej czasu - wykorzystajmy ten czas na poznanie „listu Pana Boga do człowieka”, jakim jest właśnie Biblia.
•    Nie możemy również przejść obojętnie wobec apelu papieża Franciszka, który skierował do każdego z nas takie słowa: „Ilu z Was spędza dwie minuty dziennie na czytaniu Ewangelii? Dwie minuty! Weź małą księgę Ewangelii. Noś ją w kieszeni lub torebce. Kiedy jesteś w autobusie, metrze lub pociągu, gdy jesteś w domu, otwórz i czytaj przez dwie minuty. Spróbuj! Zobaczysz, jak zmieni się Twoje życie, ponieważ spotkasz Jezusa. Spotkasz się ze Słowem”.