Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 137
katecheta@diecezja.opole.pl

konferencja fair play 201712 grudnia 2017 w Auli Politechniki Opolskiej, przy ulicy Prószkowskiej 76, odbyła się Konferencja: “Fair play w sporcie, edukacji i w życiu” połączona z wręczenie nagród laureatom, nauczycielom i szkołom biorącym udział w  Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie – 4 edycja: piłka ręczna”.
Prelegenami konferencji byli m.in. Ks. Prof. Rajmund Porada z Uniwersytetu Opolskiego, Prof. Maciej Łuczak reprezentujący AWF w Poznaniu. Po części naukowej miał miejsce panel dyskusyjny, a po nim odbyła się gala wręczenia nagród Olmipiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. W tegorocznym konkursie nagrodzonych zostało 60 uczniów, 30 nauczycieli, oraz 30 szkół.
Składamy serdeczne podziękowania wielu sponsorom, którzy ufundowali cenne nagrody m.in. rowery, laptop, tablety, vouchery na meble, sprzęt sportowy, projektor, telewizor czy wycieczki.

 

olimpiada nagrody 20174 grudnia 2017 r. w opolskiej auli wydziałowo-seminaryjnej odbył się finał konkursu „Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie”. Blisko 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozwiązywało test wiedzy i miało okazję spotkać się z piłkarzami ręcznymi reprezentacji Polski oraz Gwardii Opole.
Komisja po sprawdzeniu wszystkich pracy, postanowiła nagrodzić 60 uczniów, 30 szkół oraz 30 opiekunów.

Lista z nagrodami dla laureatów  pdf icon
Lista z nagrodami dla nauczycieli  pdf icon
Lista z nagrodami dla szkół  pdf icon

 

final olimpiady 4 edycja 2017 podsumowaniePonad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkało się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o piłce ręcznej. Uczniowie biorący udział w dzisiejszym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 110 szkół ponadgimnazjalnych.
Test finałowy liczył 35 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych oraz jednego pytania opisowego.  Tematyka dotyczyła historii piłki ręcznej oraz życiorysów polskich zawodników. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego jak również rożnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka.

final olimpiada 2017Za nami pierwszy etap Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, 4 edycji: „Piłka ręczna”. Jest nam niezmiernie miło, że tak wielu z Was odpowiedziało na nasze zaproszenie – ponad 110 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski uczestniczyło w etapie szkolnym.
Z tej racji, że wciąż spływają do nas protokoły z wynikami etapu szkolnego, a wielu z Was chciałoby zaplanować już przyjazd na etap finałowy, poniżej zamieszczamy dokładny program tego wydarzenia. Wszystkich uczniów, którzy zdobyli wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowali się do etapu finałowego zapraszamy wraz z opiekunami na etap finałowy, który odbędzie się 4 grudnia 2017 r. (poniedziałek) w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu ul. Drzymały 1.

Program:
od godz. 9.30 rejestracja
godz. 10.30 test finałowy
godz. 11.30 spotkanie z piłkarzami ręcznymi.

Lista z dokładną ilością punktów zostanie opublikowana, gdy otrzymamy wszystkie protokoły.
Prosimy również o przywiezienie ze sobą „Zgody na przetwarzanie danych” każdego ucznia, który dostał się z Państwa szkoły do etapu finałowego.

 

Plakat Olimpiada 2017

WPROWADZENIE

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole organizują konkurs wiedzy „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 4 edycja piłka ręczna. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone zostaną z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z piłką ręczną. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości z działań wymagających zespołowej współpracy. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, czy też „Stop zwolnieniom z WF-u”.