Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

konferencja motywacja 18.12.201818 grudnia 2018 w Auli Politechniki Opolskiej, przy ulicy Prószkowskiej 76, odbyła się Konferencja: “Motywacja w sporcie, edukacji i w życiu” połączona z wręczenie nagród laureatom, nauczycielom i szkołom biorącym udział w  Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie – 5 edycja: skoki narciarskie”.
Prelegenami konferencji byli m.in. Ks. Prof. Dariusz Krok z Uniwersytetu Opolskiego, Prof. Marcin Krawczyński z Gdańska, Prof. Aleksandra Rogowska z Uniwersytetu Opolskiego. Po części naukowej miał miejsce panel dyskusyjny, w którym udział wzieli: nauczyciel wychowania fizycznego z Dobrodzienia, zastępca prezydenta Opola Przemysław Zych-  ojciech Magdy, reprezentantki Polski w short tracku oraz Jakub Kot: trener skoczków narciarskich wraz z młodymi skoczkami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Po panelu odbyła się gala wręczenia nagród Olmipiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. W tegorocznym konkursie nagrodzonych zostało ponad 60 uczniów, 30 nauczycieli, oraz 30 szkół.
Składamy serdeczne podziękowania wielu sponsorom, którzy ufundowali cenne nagrody m.in. rowery, laptop, tablety, vouchery na meble, sprzęt sportowy, projektor, telewizor czy wycieczki.

 

olimpiada wiedzy i wartosci w sporcie 2018 finalPonad 330 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkało się w poniedziałek 10 grudnia 2018 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o skokach narciarskich. Uczniowie biorący udział w dzisiejszym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 100 szkół ponadgimnazjalnych.
Test finałowy liczył 35 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych jedno pytanie miało charakter opisowy, refleksyjny. Tematyka dotyczyła historii skoków narciarskich oraz życiorysów polskich skoczków. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia św. Bernarda z Aosty, patrona narciarzy jak również rożnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka. Tegoroczna edycja projektu nawiązuje również do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, podkreślając rolę sportu w tym wydarzeniu - cieszymy się również z tego faktu, że nasz konkurs został objęty ministerialnym patronatem „Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości”.

plakat final skoki narciarskie 2018Za nami pierwszy etap Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, 5 edycji: „Skoki narciarskie”. Jest nam niezmiernie miło, że tak wielu z Was odpowiedziało na nasze zaproszenie – ponad 110 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski uczestniczyło w etapie szkolnym.
Z tej racji, że wciąż spływają do nas protokoły z wynikami etapu szkolnego, a wielu z Was chciałoby zaplanować już przyjazd na etap finałowy, poniżej zamieszczamy dokładny program tego wydarzenia. Wszystkich uczniów, którzy zdobyli wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowali się do etapu finałowego zapraszamy wraz z opiekunami na etap finałowy, który odbędzie się 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu ul. Drzymały 1.

Program:
od godz. 10.00 rejestracja
godz. 11.00 test finałowy
godz. 12.00 spotkanie z Wojciechem Fortuną - mistrzem olimpijskim i mistrzem świata z Sapporo

Przypominamy, że jeśli Państwo nie odesłali do nas "Oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych" to prosimy o przywiezienie ze sobą „Zgody na przetwarzanie danych” każdego ucznia, który dostał się z Państwa szkoły do etapu finałowego (formularz był zamieszczony w teczce, którą Państwo otrzymali, bądź wysyłany drogą elektroniczną). Również na miejscu będzie można wypełnić taki formularz.

Poniżej zamieszczamy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu finałowego pdf icon

 

olimpiada plakat 2018

WPROWADZENIE

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole organizują konkurs wiedzy „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 5 edycja skoki narciarskie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone zostaną z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej ze skokami narciarskimi. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości z działań wymagających zespołowej współpracy. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, czy też „Stop zwolnieniom z WF-u”. Tegoroczna edycja projektu nawiązuje również do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, podkreślając rolę sportu w tym wydarzeniu - cieszymy się również z tego faktu, że nasz konkurs został objęty ministerialnym patronatem „Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości”.