rodzinne kibicowanie2018

W piątek 26 stycznia 2018 roku w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich (ul. Kozielska 34) od godziny 16:00 zostanie rozegrany VI Turniej Piłkarski o Puchar Księdza Prałata Zygmunta Lubienieckiego. W turnieju wystąpią drużyny zespoły księży z archidiecezji częstochowskiej i krakowskiej oraz z diecezji opolskiej, jak również zespoły policjantów, nauczycieli i samorządowców ze Strzelec Opolskich.

Turniej jest organizowany pod hasłem: „Rodzinne kibicowanie Fair Play”. Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania. Dla kibiców przygotowano wiele atrakcyjnych konkursów i nagród m.in. sprzęt sportowy, zestawy meblowe, kursy prawa jazdy, tygodniowy pobyt w sanatorium „Skowronek” w Głuchołazach, a także nagrody rodzinne: spływ kajakowy, kolacja w Kubaturze w Opolu czy weekend w ośrodku „Rybak” w Głębinowie.

Rozpoczęcie turnieju o godz. 16.00, natomiast losowanie nagród dla kibiców rozpocznie się o 18.00.

kurs psalterzystow 2018

Diecezjalny Instytut Muzyki Liturgicznej w Opolu zaprasza na Kurs Psałterzystów, którego celem jest kompetentne przygotowanie muzyczne oraz formacja osób wykonujących psalmy responsoryjne podczas Eucharystii.

Do udziału zapraszamy:

* dzieci, młodzież i dorosłych;

* kobiety i mężczyzn;

* osoby świeckie i konsekrowane

– jednym słowem wszystkich, którzy pragną pełnić funkcję psałterzysty w swoich parafiach czy wspólnotach. W tym roku kurs będzie miał dwie formy kształcenia: tok zasadniczy dla młodzieży i osób dorosłych w pełnym wymiarze zajęć oraz tok skrócony dla dzieci w wieku od 8–13 lat obejmujący tylko część warsztatową zajęć (bez wykładów). Formę skróconą dedykujemy szczególnie dzieciom, które pragną się przygotować od strony warsztatu wokalnego do pięknego wykonania psalmu responsoryjnego podczas uroczystości Pierwszej Komunii św. lub na Mszach szkolnych.

chor chlopiecy

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza chłopców w wieku 7–12 lat do udziału w chórze chłopięcym. Zajęcia są darmowe i odbywają się we wtorki o godz. 17.00 lub w piątki o godz.16.20 (w zależności od wybranej grupy) przy ul. Drzymały 1a w Opolu. Istnieje również możliwość ustalenia indywidualnej godziny zajęć w piątek. W planach liczne koncerty, warsztaty i wyjazdy! Zgłoszenia oraz więcej informacji pod nr tel. 500 – 590 – 570 lub pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szosty orszak 3 kroli 2018 aktualnosciTegoroczny już 6. Orszak ruszył z parkingu przed Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Również w tym roku nie mogło zabraknąć Maryi z Dzieciątkiem i św. Józefa. We wspólnym śpiewaniu kolęd pomagała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna Koźla. Ponad 6 tysięcy koron przygotowali organizatorzy tegorocznego orszaku. Rozeszły się wszystkie, a wielu ludzi uczestniczyło bez koron.
Ten kolorowy marsz prowadziła tradycyjnie rodzina niosąca baner orszakowy, a za nimi gwiazda, za którą szła Święta Rodzina – Maryja jechała na osiołku.  Królowie prowadzili swoje orszaki jadąc na koniach. Trzy królewskie orszaki: zielony, czerwony i niebieski tworzyli uczniowie szkół z Opola.

Uczestnicy szli ulicami Piastowską, Korfantego i Krakowską przez plac Wolności, gdzie przeszli przez wielką bramę z napisem „Bóg jest dla wszystkich”, czyli z hasłem tegorocznego orszaku.

spotkanie katecheci specjalni 2018 styczenJesteśmy po pierwszym, bardzo roboczym i owocnym spotkaniu oligokatechetów z naszej diecezji. W obecności Dyrektora Wydziału Katechetycznego, ks. Jerzego Kostorza mieliśmy okazje podzielić się naszymi problemami, na które napotykamy w pracy z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Zastanawialiśmy się nad formułą kolejnych spotkań, ich terminem i tematami. Nasza otwartość i wielkie wyzwania związane z katechezą osób niepełnosprawnych, dają nadzieję, że będziemy spotykać się częściej i wspierać nawzajem pomysłami i osiągnięciami. Kolejne spotkanie już wkrótce! Zapraszamy wszystkich katechetów uczacych w tych placówka do tworzenia naszego zespołu.