Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

sp H Sobeczko

Ze smutkiem w sercu zawiadamiamy, że w niedzielę (17 października 2021 r.), przed północą zmarł ks. prof. dr hab. nauk teol., protonotariusz apostolski Helmut Sobeczko.

Msza żałobna: środa, 20 października br. o godz. 11:00 w katedrze opolskiej.
Msza pogrzebowa: czwartek, 21 października br. o godz. 12:00 w kościele parafialnym Matki Boskiej Różańcowej w Nędzy (diec. gliwicka)

Na Wydziale Teologicznym UO przy ul. Drzymały dziś i jutro (tj. 18 i 19 października) wyłożona będzie księga, do której można wpisywać kondolencje. Po uroczystość pogrzebowych w gmachu Wydziału Teologicznego w Opolu księga kondolencyjna będzie wyłożona jeszcze przez tydzień.

synod wprowadzenia 2021

W niedzielę 17 października rozpocznie się etap diecezjalny Synodu «Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja». Zainauguruje go uroczysta Msza św. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej, której będzie przewodniczył Biskup Opolski. Ksiądz Biskup Andrzej Czaja zaprasza do udziału w niej przedstawicieli duchowieństwa (zwłaszcza księży dziekanów oraz księży proboszczów parafii miasta Opola), osób życia konsekrowanego, reprezentacje wspólnot religijnych, młodzieży, Parafialnych Rad Duszpasterskich i wszystkich wiernych.

olinpiada wiedzy biblijnej 2022

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, wzorem lat ubiegłych, zwraca się z uprzejmą prośbą o umieszczenie informacji dotyczących Konkursu w diecezjalnych informatorach oraz na stronach internetowych Wydziałów, a także o zachęcenie katechetów do podjęcia trudu merytorycznego przygotowania uczniów do udziału w „biblijnych zmaganiach”.

poradnik metodyczny klasa 5 2021

W oczekiwaniu na wydanie drukowanych wersji poradników metodycznych do nowych podręczników diecezjalnych dla klas I i V udostępniamy poradnik na 15 pierwszych katechez w formacie pdf. Podręczniki metodyczne dostępne będą w księgarniach w pierwszej połowie października 2021 r. - poinformujemy na stronie internetowej.

Poradnik metodyczny dla klasy I: "Jesteśmy Bożą rodziną" pdf icon

 


Poradnik metodyczny dla klasy V: "Czekając na Zbawiciela"pdf icon

dzien papieski 2021

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II. "Nie lękajcie się!” – tak brzmi hasło XXI Dnia Papieskiego, który odbędzie się w Niedzielę 10 października 2021 roku. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. do parafii św. Jana Pawła II w Opolu (Sanktuarium św. Jana Pawła II oo. Oblatów) pod przewodnictwem Biskupa Pawła Stobrawy o godz.10.00.