koncert s cristina 30 06 2017W Opolu s. Cristina wystąpiła w koncercie charytatywnym na rzecz opolskiej katedry, podczas którego śpiewali również Barbara Kurdej-Szatan (opolanka) w duecie z mężem Rafałem Szatanem oraz chór Sound’n’Grace. Plac przed katedrą wypełnił się tłumem ludzi, a zebranych powitał m.in. biskup Andrzej Czaja i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Koncertem s. Cristiny oficjalnie zainaugurowano rocznicę Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Podczas koncertu s. Cristiani podzieliła się również świadectwem swojego życia i na zakończenie koncertu powiedziała do wszystkich zgromadzonych na placu katedralnym: „Jest jedna rzecz, w którą bardzo wierzę i chcę wam zostawić: nigdy nie przestawajcie marzyć! Kiedy uświadamiamy sobie, że przestajemy marzyć, to jest dzwonek alarmowy: że w środku umieramy, że przestajemy żyć. W świecie pełnym niezgody, przemocy i wojen potrzebne jest nasze serce. Każdy z nas ma serce, które może kochać. Gdyby każdy za nas ofiarował cząsteczkę tej miłości drugiemu człowiekowi, to moglibyśmy góry przenosić, a ten świat stałby się zupełnie inny. To jest przesłanie, które kieruję przede wszystkim do ludzi młodych: nigdy nie przestawajcie marzyć i kochajcie, kochajcie, kochajcie”.

dzien katechety 2017 poprW imieniu biskupa opolskiego Andrzeja Czai serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli oraz pracowników oświaty, Katechetów świeckich, Siostry zakonne oraz Księży katechizujących, do uczestnictwa w Dniu Katechety i Nauczyciela, który odbędzie się w piątek, 8 września 2017 roku, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1A.

W tym roku szczególnie Duszpasterstwo nauczycieli naszej diecezji zaprasza wszystkich Nauczycieli, pracowników oświaty na wspólne rozpoczęcie roku szkolnego, będzie to zarazem inauguracja roku szkolno-katechetycznego połączona z konferencją przedmiotow-metodyczną. Na zakończenie spotkanie będą wystawiane zaświadczenia. Niech nikogo z nas nie zabraknie na tym wydarzeniu.

Spotkanie rozpoczynamy Eucharystią o godz. 16.00. Dokładny program poniżej.

patryk czarnowski 2017 4W dniu 14 czerwca br. reprezentant Polski w piłce siatkowej Patryk Czarnowski, z inicjatywy Wydziału Katechetycznego, gościł w Zespole Szkół im. Lotników Polskich w Oleśnie.
W hali Zespołu Szkół poprowadził trening siatkarski z uczniami szkół z Olesna i okolic. A następnie był gościem honorowym podczas gali rozdania nagród dla najlepszych uczniów i najlepszych sportowców powiatu oleskiego, która odbyła się w tamtejszej auli.

kuba honorowy obywatel 13Do grona honorowych obywateli Opola dołączył w czwartek 22 czerwca 2017 r. Jakub Błaszczykowski. Jak powiedział na wstępnie Marcin Ociepa przewodniczący Rady Miasta: „Ten tytuł to nasze największe wyróżnienie. Nasze miasto chce być właśnie takie, jak pan: dynamiczne, zdeterminowane, odnoszące sukcesy, inspirujące do stawania się lepszym każdego dnia”
Warto podkreślić fakt, że uchwała o nadaniu tytułu honorowego obywatela miasta dla Błaszczykowskiego przeszła jednogłośnie, bo to nie tylko reprezentant Polski w piłce nożnej, ale nade wszystko człowiek, który dla młodych ludzi jest autorytetem jak pokonywać trudności, które niesie ze sobą życie.
Laudację podczas tej uroczystości wygłosił Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu ks. Jerzy Kostorz. „Kuba dostaje ten tytuł nie za to, że jest wybitnym piłkarzem, ale m.in. za to, że jest wzorem do naśladowania” - zaznaczał podczas laudacji ks. Kostorz, kapelan opolskiego sportu. „Kuba jest niezwykle skromny, nie lubi, gdy o jego czynach rozprawia się głośno. Mówi, że jest zwykłym facetem, z tą różnicą, że jego praca pokazywana jest w telewizji”

katedra opoleKs. Proboszcz Katedry Opolskiej zapraszam wszystkich katechetów diecezji opolskiej na spotkanie modlitewno-artystyczne w poniedziałek 19 czerwca 2017 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.30, natomiast początek czuwania o godz. 19.30. Wydarzenie to ma przygotować do uroczystości powierzenia miasta Opola Matce Bożej Opolskiej. Wieczór modlitewno-atystyczny przygotowują i poprowadzą katecheci i katechetki parafii katedralnej w Opolu.