Zapraszamy wszystkich chętnych na Diecezjalną Pielgrzymkę do Grecji i Macedonii śladami św. Pawła Apostoła wraz z Biskupem Opolskim. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program pielgrzymki.

DZIEŃ 1 (29.07.2019 poniedziałek)

Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach porannych (ok. godz. 3:00  a bliżej wyjazdu do ustalenia), Msza Św. i przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację, Węgry. Przyjazd na obiadokolację i nocleg (1) do Serbii (w okolicy Krusevac).

DZIEŃ 2 (30.07.2019 wtorek)

Po śniadaniu przejazd do Grecji. Przyjazd do FILIPPI – pierwszego miejsca związanego z działalnością św. Pawła na greckiej ziemi. To tu powstał pierwszy w Europie Kościół Chrześcijański. W Filippi zobaczymy tereny wykopaliska archeologicznych w miejscu dawnego miasta rzymskiego: bazyliki, łaźnie, akropol oraz więzienie, w którym osadzeni byli św. Paweł i Sylab. Odwiedzimy także prawdopodobne miejsce chrztu Lidii, która  ugościła Pawła, Tymoteusza i Sylaba. Msza św. w Filippi przy źródle. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu (2).

dziewkowice

Spotkanie powizytacyjne Katechetów uczących w dekanacie Strzelce Opolskie odbędzie się w piątek 12 kwietnia 2019 roku w parafii św. Joachima i Anny w Dziewkowicach. Początek spotkania o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

stop

Informacje o rzekomym "załatwieniu" przez Episkopat podwyżki dla katechetów to ewidentne kłamstwo. Jest to tym bardziej perfidne, że ukazuje się w napiętym okresie strajku ws. podwyżek dla nauczycieli - napisał sekretarz Komisji Wychowania KEP ks. Marek Korgul w przekazanym KAI oświadczeniu.

Duchowny wyjaśnia m.in., że katecheci otrzymują takie samo wynagrodzenie jak inni nauczyciele. Jest ono zróżnicowane m.in. w zależności od stopnia awansu zawodowego, do którego mają takie same prawo, jak inni nauczyciele.

Poniżej pełna wypowiedź sekretarza Komisji Wychowania KEP:

W sprawie nieprawdziwych informacji na niektórych portalach internetowych

3 dzien otk 2019W sobotę 30 marca 2019 r. na Górze św. Anny zakończyła się XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej, którą w tym roku organizowała diecezja opolska. 10 laureatów otrzymało dyplomy i cenne nagrody.

Podsumowujemy poszczególne dni olimpiady.