Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

zdalny zak 2020W związku z zapytaniami dotyczącymi etapu szkolnego DKWR Żak 2021, którego przeprowadzenie – zgodnie z kalendarzem konkursowym – przewidziano na 3 grudnia 2020 roku, pragniemy poinformować, że konkurs odbędzie się w w/w terminie w formie zdalnej.
Szczegółowe informacje przekazane zostaną w późniejszym terminie drogą mailową katechetom, którzy dokonali zgłoszenia szkoły do konkursu.

siec katechetyczna teams

Drodzy Katecheci.

Trwamy w nauczaniu zdalnym. Nauczyciele prowadzą lekcje w trybie online. Zdecydowana większość placówek oświatowych korzysta z platformy Microsoft Teams. Jako Wydział Katechetyczny chcemy stworzyć Sieć Katechetyczną Teams.
Dlatego Katechetów uczących zdalnie na tej platformie prosimy o wypełnienie poniżej zamieszczonego formularza. Dzięki współpracy z Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu będziemy mogli utworzyć platformę związaną z katechezą w naszej diecezji. Stworzenie Sieci Katechetycznej Teams będzie wykorzystywane do zamieszczania aktualnych informacji oraz szybkiego komunikowania się z Katechetami.

Po wypełnieniu formularza, Katecheta zostanie przydzielony do platformy katechetycznej. Ważne, żeby wypełniając formularz, trzeba podać e-mail który jest przydzielony do konta Microsoft Teams.

 

karolina karol fundacja

Drodzy Katecheci,
Chcielibyśmy wszystkich was poinformować, że zakończyliśmy pracę w Wydziale Katechetycznym Diecezji Opolskiej. Jesteśmy wdzięczni za wspaniałe spotkania z wami i za możliwość współpracy podczas naszych wizyt w waszych szkołach i parafiach. Dziękujemy też za okazaną życzliwość i dobroć, których często doświadczaliśmy.
Pragniemy poinformować, że w dalszym ciągu jesteśmy otwarci by prowadzić rekolekcje dla szkół i przedszkoli, spotkania w ramach zajęć szkolnych oraz inne tematyczne spotkania, w zależności od waszej potrzeby. Wiadomo, że w tej chwili są one na razie są zawieszone z względów pandemicznych ale ufamy, że ten czas trudny minie i będzie nam dane spotkać się z wami oraz waszą młodzieżą szkolną. Dlatego też dokładne informacje o tych spotkaniach mogą państwo wciąż uzyskać na: www.wk.diecezja.opole.pl/index.php/wydzial/prowadzenie-rekolekcji
Informujemy także, że założyliśmy Fundację Reaching Beyond – Sięgając Nieba w ramach której chcemy prowadzić wyżej wspomniane zajęcia, a także przeróżne warsztaty i szkolenia. W obecnym czasie odbywają się one on-line.
O nadchodzących szkoleniach i warsztatach, rekolekcjach czy dniach skupienia prowadzonych przez nas będziemy informować na stronie Facebook Fundacji: www.facebook.com/fundacjarbsn
Jeszcze raz dziękujemy za wszelką życzliwość i życzymy Bożego błogosławieństwa.
Karolina i Karol Fromont

 

plakat lampion 2020

Zespół Szkolno-Przedszkolny Stowarzyszenia Pro Liberis Silesia w Opolu zaprasza do wzięcia udziału w Międzyprzedszkolnym Konkursie: "Lampion adwentowy". Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków miasta Opola.

Ocenie podlegać będą:
-zgodność prac z tematem
-samodzielność wykonania
-pomysłowość, oryginalność pomysłu
-jakość i estetyka wykonania

Zdjęcia lampionów należy przesłać do 18 grudnia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(Podpisane imię i nazwisko, wiek oraz nazwa placówki). Rozstrzygnięcie konkursu oraz informacje o zwycięzcach 21 grudnia na www.montessori-opole.eu

Patronat honorowy nad konkursem objął Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu pdf icon

 

 

paczka dla dziecka wieźnia 2020

Dzieje się dużo! Już od ponad 20 lat organizowana jest akcja "Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia". Niestety ze względu na czas pandemii i przez zdalne nauczanie w szkołach jest bardzo utrudnionona możliwość przeprowadzenia dotychczasowej formy organizacji tej akcji. Dlatego zapraszamy Wszysktich Katechetów, Nauczycieli, Ludzi dobrej woli do uczestniczenia w tym projekcie w inny sposób.

Dziękujemy ECO Energetyce Cieplnej Opolszczyzny SA za wsparcie naszego projektu.