Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

zmiana pracy kurii

Od 22 czerwca zmiana godzin pracy kurii w Opolu. Kuria będzie czynna dla petentów od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 13:00. Petenci nadal są zobowiązani do odnotowania swojej wizyty na furcie kurialnej, a przebywając na terenie budynku muszą zasłaniać usta i nos maseczką.

 

 

Katecheza 2.0 zrzutka

“Katecheza 2.0” to profesjonalny i nowatorski program multimedialny ułatwiający wychowywanie młodzieży w duchu chrześcijańskim, przeznaczony dla rodziców oraz osób pracujących z młodzieżą. Dostarcza nowoczesne narzędzia wspierające wychowanie młodzieży w wieku 12-16 lat w duchu katolickim.

“Mamy pomysł na to, jak w dzisiejszych zwariowanych czasach, pomóc rodzicom i katechetom w wychowywaniu młodzieży w duchu katolickim. Wykorzystujemy nowoczesny język i technologię, multimedia, muzyk, filmy oraz przede wszystkim - świadectwa naszych gości - aby trafić do młodzieży z pozytywnym przekazem” - stwierdzają autorzy projektu.

radek chalupniak DAR

W środę 23 czerwca, w Dzień Ojca, przypada pierwsza rocznica śmierci ks. Radka Chałupniaka, założyciela Duszpasterstwa Akademickiego «Resurrexit».

W imieniu D.A. Resurrexit, Wydziału Teologicznego UO oraz Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego, tj. społeczności, wokół których koncentrowała się posługa ks. Radka, zapraszamy na wspólne modlitewne dziękczynienie za ojcowską posługę śp. ks. Radka wobec studentów oraz na spotkanie wokół DAR-u.

W programie:
17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu;
18.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Czai.
Po części modlitewnej nastąpi odsłonięcie portretu ks. Radka w Resurrexit, spektakl studenckiej grupy teatralnej oraz spotkanie przy stole.

 

plakat konkurs recytatorski 2021

W dniu  27 maja 2021 r. Diecezjalna Komisja Konkursowa przesłuchała 76 nadesłanych utworów literackich, które zostały zgłoszone do Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i Metafizycznej, którego organizatorem był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.
Konkurs przeprowadzony został w formie zdalnej poprzez nadesłanie nagranych recytacji wierszy.
Biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie, Diecezjalna Komisja Konkursowa nagrodziła 18 uczniów i wyróżniła 7.
Przy ocenianiu nadesłanych recytacji komisja zwróciła także uwagę na:
• dobór utworu do wieku ucznia;
• nadmierną gestykulację;
• przesadną artykulację;
• jakość nagrania, zwłaszcza na zewnątrz czy w pomieszczaniach z pogłosem, która utrudniała zrozumienie treści przesłanego utworu.

gala podsumowujaca konkursy 2021

28 maja 2021 roku w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1a w Opolu z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu w roku szkolnym 2020/2021.
Z uwagi na trwającą pandemię w tym roku na gali spotkali się jedynie laureaci najwyższych miejsc. Oprawa uroczystości była również skromniejsza. Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jerzy Kostorz wręczył nagrody zwycięzcom, kierując do nich gratulacje i podziękowania. Pochodzący z Togo kleryk Romuald uświetnił uroczystość wykonując na fortepianie kilka utworów muzycznych.