Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl
jak zalozyc skc
Zamieszczamy krok po kroku, jak założyć Szkolne Koło Caritas. Wszystkie informacje oraz wzory załączników czy też deklaracji można otrzymać od koordynatora Szkolnych Kół Caritas w naszej diecezji - Pani AGnieszki Rosół pisząc na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
1. Uczniowie chcący działać w SKC proszą dyrektora szkoły, aby wystąpił do Caritas Diecezji Opolskiej o powołanie Koła.
2. Dyrektor szkoły ustala termin zebrania założycielskiego, na którym w tajnych wyborach, uczniowie wybierają zarząd Koła: przewodniczącego, sekretarza i skarbnika.
3. Dyrektor szkoły występuje do dyrektora Caritas z prośbą o powołanie SKC, informując jaki  jest skład zarządu Koła, kto będzie opiekunem SKC oraz z propozycją asystenta kościelnego pdf icon
4. Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej powołuje Szkolne Koło Caritas i nadaje mu regulamin (dostępny na http://caritas.diecezja.opole.pl/index.php/szkolne-kola-caritas/regulamin-szkolnego-kola-caritas ).
5. Rodzic każdego wolontariusza podpisuje deklarację pdf icon
6. Opiekun występuje do centrali Caritas – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z prośbą o wyrobienie legitymacji wolontariusza.
Przykładowy program oraz wszystkie potrzebne dokumenty można otrzymać drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.