Drodzy Katecheci!

Już w Niedzielę Palmową (13 kwietnia br. o godz. 15.00) w kościele seminaryjnym będą miały miejsce Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży. Razem z nami będzie modlił się ks. biskup Rudolf Pierskała. W programie nabożeństwo oraz Eucharystia.

Tematem tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży jest tytuł Orędzia Papieskiego "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie" (Mt 5,3) napisanego przez Ojca Świętego Franciszka specjalnie na tą okazję.

Tegoroczne Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży będą szczególnie ważne. Tego dnia delegacja młodych z Polski odbierze krzyż ŚDM w Rzymie podczas uroczystej Mszy św. z udziałem Ojca Świętego Franciszka.

Zwracamy się z prośbą do Was, drodzy Katecheci, abyście zachęcili młodzież do uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu. Dodatkowo prosimy, jeśli to możliwe o przeprowadzenie lekcji dotyczącej właśnie Światowych Dni Młodzieży. Pomocą może być konspekt, który zamieszczamy poniżej.

Szczegółowe informacje pod adresem: www.botafe.pl

Pobierz konspekt