„Inauguracja roku katechetycznego w Dekanacie Prószkowskim” – pod tym hasłem 2 października 2014 w parafii św. Franciszka w Komprachcicach odbyło się dekanalne spotkanie katechetów. O godzinie 17:00 Godziną Świętą z nabożeństwem różańcowym  biskup Rudolf Pierskała wraz z przybyłymi katechetami i zaproszonymi gośćmi rozpoczął modlitewne skupienie.

Następnie wszyscy zebrali się na Eucharystii, którą oprócz księdza Biskupa celebrowali również dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Marcin Wilczek i gospodarz miejsca ks. proboszcz Winfried Watoła. Ks. Biskup wygłosił słowo Boże i szczególną uwagę zwrócił na rolę katechety w wychowaniu młodego pokolenia. Po Mszy św. katecheci mieli okazję uczestniczyć w konferencji podczas której biskup zanalizował słowa papieża Franciszka na temat radości głoszenia Ewangelii.
W drugiej części spotkania nadszedł czas na posilenie naszych ciał. Ognisko rozpalone na placu plebanijnym nie tylko ogrzało nas w październikowy wieczór, ale również stało się okazją do luźnej wymiany myśli i sposobów nauczania. Dyskusjom i wspólnym przemyśleniom długo nie było końca. Te chwile na długo pozostaną w naszych sercach
Szczególne podziękowania kierujemy do księdza Biskupa Rudolfa, który zaszczycił nas swoją obecnością i objął nas modlitewnym płaszczem,  do księdza dyrektora Marcina i całej „załogi” wydziału katechetycznego, do księdza proboszcza Winfrieda i do wszystkich katechetów dekanatu którzy przyjęli nasze zaproszenie.

Do zobaczenia następnym razem!

Katecheci z parafii Komprachcice
S. M. Augustyna, Paweł Zyzik