Zapraszamy Katechetów wraz z Rodzinami na dziękczynną pielgrzymkę za kanonizację św. Jana Pawła II do Rzymu i Asyżu.

Termin: 26 – 30.01.2015

Cena: 1090 zł + 200 EUR przy grupie 45 osobowej
           1100 zł + 220 EUR przy grupie 30 osobowej
           Zaliczka 300 zł  do 26.10.2014, pozostała kwota do 26.12.1014.

Termin zgłoszenia:  do 30.11.2014. Zgłoszenie należy pobrać ze strony www.swjacek.eu, wypełnione i podpisane przesłać na adres: Diecezjalne Biuro Podróży „Św. Jacek" Sp. z o.o. ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole.

Program pielgrzymki:

1 dzień: Wyjazd z placu katedralnego w Opolu (ul Katedralna 2) do Katowic. Przelot do Rzymu. Przejazd do Asyżu, Zwiedzanie bazylik św. Franciszka i św. Klary. Powrót do Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Zwiedzanie: Bazyliki św. Jana na Lateranie Głowy i Matki Wszystkich Kościołów, święte schody, Colosseum, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Fora Cesarskie, Kolumna Trajana, Kapitol, Ołtarz Ojczyzny z Pomnikiem króla Wiktora Emanuela i grobem Nieznanego Żołnierza, Plac Wenecki. Po południu nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Większej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do Watykanu i udział w Audiencji Generalnej z udziałem Papieża Franciszka (jeśli Ojciec Święty będzie obecny w Rzymie). Bazylika Św. Piotra ze słynną ,,Pietą”, Kaplica Św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II. Plac Św. Piotra z kolumnadą Berniniego. Msza św. Czas wolny. Powrót do hotelu. obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Śniadanie. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami. Przejazd do Bazyliki św. Piotra w Okowach. Kwirynał - pałac Prezydenta Republiki Włoch, Fontanna di Trevi, Panteon, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Plac Hiszpański. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: Pakiet śniadaniowy. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Świadczenia: Przelot samolotem, autokar we Włoszech, 4 noclegi w hotelu ***/**** 4 obiadokolacje i 4 śniadania, ubezpieczenie NNW, KL i Bagażu, opiekę pilota i duszpasterza.
Cena nie zawiera:
Kosztów biletu wstępu, przewodników miejscowych, biletów komunikacji miejskiej w Rzymie, wypożyczenia słuchawek, podatku miejskiego w Rzymie, napojów do obiadokolacji – płatne dodatkowo na miejscu – 35 EUR.
Limity bagażu: Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 oraz bagaż rejestrowany do 30 kg.