Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dwudziesty pierwszy organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem naszego konkursu jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego. Podejmując trud wnikliwego studiowania biblijnych treści uczestnicy Konkursu stają się nie tylko „ekspertami” w dziedzinie wyznaczonych fragmentów Pisma Świętego, ale są przede wszystkim przykładem tego, że Słowo Boże jest żywe i skuteczne, działające i przemieniające życie. Niniejszym pragniemy zaprosić do udziału w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zakres merytoryczny tegorocznej edycji Konkursu obejmuje Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana, nawiązując do  hasła roku duszpasterskiego 2016/2017: „Idźcie i głoście”. Materiałem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011).

Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech etapach:
·         szkolnym (14 marca 2017 r.),
·         diecezjalnym (25 kwietnia 2017 r.)
·         ogólnopolskim Finale w Niepokalanowie (5-6 czerwca 2017 r.).
Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym pielgrzymki, nagrody rzeczowe oraz indeksy na uczelnie wyższe w Polsce, m.in.: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Patronat honorowy nad tą inicjatywą objęli JE Ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski oraz  JE Ks. Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.