Zasady organizacji i finansowania nauczania religii w szkołach nie ulegają zmianie. - podkreśliła minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas na spotkaniu z dyrektorami wydziałów katechetycznych, które odbyło się 31 maja 2012 r. we Wrocławiu.
Minister przyjęła zaproszenie wystosowane przez Jego Ekscelencję ks. biskupa prof. Marka Mendyka, przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski.
W trakcie spotkania omawiano zapisy dotyczące przedmiotu religia w znowelizowanym rozporządzeniu w sprawie ramowych planów nauczania w poszczególnych typach szkół. Minister Szumilas zapewniła, że redakcyjne zmiany mają czysto porządkowy charakter a intencją rządu jest utrzymanie dotychczasowych zasad finansowania i organizacji lekcji religii w szkołach, co wynika z innych, wyższych aktów prawnych, między innymi Konstytucji RP i Konkordatu. Dyskutowano również o zasadach organizowania i finansowania nauczania religii w przedszkolach, o obniżeniu wieku obowiązku szkolnego, a także o wprowadzanej do szkół ponadgimnazjalnych od września 2012 roku nowej podstawie programowej.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi: ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor elekt Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz ks. prof. Jacek Salij.
Spotkanie z minister było częścią dwudniowego Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych z całego kraju.