Serdecznie zapraszamy Sz. P. Katechetki i Katechetów diecezji opolskiej na konferencje przedmiotowo-metodyczne.

Konferencje odbędą się w rejonach metodycznych w następujących terminach:

23 luty 2015 r. – OPOLE, Wydział Teologiczny, ul. Drzymały 1A, godz. 16.00.

24 luty 2015 r. – KLUCZBORK, aula przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku, ul. Jana Pawła II 7, g. 16.00.

25 luty 2015 r. – STRZELCE OPOLSKIE, Dom Katechetyczny przy kościele Św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, ul. Kołłątaja 9, g. 16.00.

4 marzec 2015 r. – RACIBÓRZ,  Annuntiata - Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu, ul. Starowiejska 152, g. 16.00.

5 marzec 2015 r. – NYSA, Diecezjalny Dom Formacyjny w Nysie, ul. Emilii Gierczak 2, g. 16.00.

W ramach konferencji przedmiotowo-metodycznych gościć będziemy o. Pawła Adamika oraz Panią dr Agnieszką Lisiecką-Bednarczyk z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach we Wrocławiu.

Temat konferencji: „Co Katecheta powinien wiedzieć o sektach?”

Poniżej przybliżamy sylwetki prelegentów:

• AGNIESZKA LISIECKA-BEDNARCZYK, doktor nauk humanistycznych (pedagogika), wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, adiunkt Wyższej Szkoły Zarządzania "Edukacja" we Wrocławiu, współpracownik od 1998 roku Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach, Członek Zarządu Stowarzyszenia Psychoedukacji i Terapii „Evolutio”.

• o. PAWEŁ ADAMIK OP, przez dwa lata pracował jako duszpasterz młodzieży szkół średnich i rodzin w Katowicach oraz katecheta w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych. Od lipca 2014 dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach we Wrocławiu, a od października słuchacz studiów podyplomowych na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Opolskiego - "Psychoprofilaktyka zaburzeń, diagnoza i terapia".

W II części przedstawione zostaną komunikaty Wydziału Katechetycznego.