dzien papieski 2017

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października 2017 roku. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jednak obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami.

Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając te słowa, chce nas czynić świadkami nadziei. Podczas XVII Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski odbędą się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz aktywności sportowe. Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie.

W diecezji opolskiej tegoroczne obchody centralne odbędą się w parafii Sidzina. Uroczystej Mszy św. 8.10.2017 r. o godz. 11.00 z udziałem stypendystów będzie przewodniczył biskup Paweł Stobrawa.

Poniżej zamieszczamy konspekty katechez, interpretacje hasła, rozważania na apel jasnogórski w czasie XVII Dnia Papieskiego, rozważania różańcowe ze św. Janem Pawłem II.

Dzięki tegorocznemu Dniowi Papieskiemu chcemy promować chrześcijańską wizję nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II.

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać". św. Jan Paweł II, Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.

Katechezy

Idźmy naprzód z nadzieją | Szkoła Podstawowa 1-3 doc