plakat domagala 11 2021W dniu 20 października 2022 roku w gmachu Kurii Diecezjalnej w Opolu odbyło się spotkanie Dyrektorów Szkół im. Jana Pawła II z diecezji opolskiej, w której jest 22 Szkoły Podstawowej i Ponadpodstawowe, obecnych było 16 przedstawicieli Szkół.
Na początku ks. dyrektor Jerzy Kostorz powitał zebranych w sali kapitulnej, następnie ks. biskup Rudolf Pierskała podzielił się swoimi refleksjami tegorocznego XXII Dnia Papieskiego: „Blask Prawdy” , słowa te są tytułem encykliki papieża Jana Pawła II.

Ks. Biskup wspomniał pamiętny dzień, w którym dokładnie 44 lata temu wybrano krakowskiego kardynała – Karola Wojtyłę – jako kolejnego następcę świętego Piotra. Opisywał istotę rzeczywistej prawdy słowami „Blask Prawdy” jaśnieje we wszystkich dziełach Stwórcy, w szczególny zaś sposób w człowieku stworzonym na obraz i podobieństwo Boga. Prawda zatem zakorzeniona jest w całym stworzeniu. Zwracał uwagę, że ludzie którzy przyjęli Ewangelię są dziećmi Światłości a ich celem winno być uświęcenie siebie poprzez posłuszeństwo prawdzie mimo, że nie jest to wcale łatwo. Jan Paweł II nauczał:, „iż jedynie przyjęcie prawdy, odrzucenie kłamstwa i okazanie posłuszeństwa względem właściwie ukształtowanego sumienia pozwala doświadczyć autentycznej wolności.”
Następnie P. Wicedyrektor Piotr Dobrowolski nawiązał do już wcześniej organizowanej, a ze względu na pandemię przesuniętej pielgrzymki Szkół Jana Pawła II do Włoch. Po wstępnej dyskusji odnośnie terminu ustalono, że najdogodniejszym terminem będzie 14-19 czerwca 2023 r.
Kolejno Dyrektorzy Szkół i Zastępcy dzielili się swoimi refleksjami z urzeczywistnianiem spuścizny Ojca św. Jana Pawła II w codziennym realizowaniu posłannictwa oraz naśladowaniu Patrona Szkoły. Dzielili się pięknymi świadectwami z codziennego trwania przy Janie Pawle II.
Na zakończenie spotkania przeszliśmy do katedry opolskiej, która przechodzi gruntowny remont, aby zobaczyć niektóre odkrycia skarbów archeologicznych.
Kolejne spotkanie ustalono wstępnie na wiosnę 2023 w Publicznej Szkole Podstawowej w Kuniowie, data będzie do ustalenia.