Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

modlitwa za misje

Październik 2019 roku został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Walcach w odpowiedzi na ten papieski głos podjęli się październikowej modlitwy za misje. W Niedzielę Misyjną  uczestniczyli również w różańcu misyjnym w naszym kościele.

Wolontariusze spotkali się z klerykiem Romualdem z Afryki obecnie studiującym w Seminarium Duchownym w Opolu. Mieli zatem okazję poznać bezpośrednio codzienne i religijne życie ludzi na Czarnym Kontynencie. Ponadto ogłosili akcję pomocy humanitarnej dla misyjnych szpitali w Afryce - Opatrunek na Ratunek. Przez cały październik uczniowie szkoły zbierali bandaże, gazy, plastry, strzykawki i rękawiczki jednorazowe dla potrzebujących. Hojność darczyńców zadziwiła wszystkich.

Wielką ilość środków opatrunkowych zapakowaliśmy w cztery duże paczki i wysłali do organizatorów tj. fundacji Redemptoris Missio. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w tą szczególną pomoc. Raz jeszcze przekonaliśmy się o głębokim znaczeniu słów - warto pomagać.