Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

pielgrzymka trzebnica 2019

Deszczowa aura nie powstrzymała nas od odbycia pielgrzymki do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy,  która została zorganizowana dla Wolontariuszy i Pracowników Caritas Diecezji Opolskiej.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy w sobotni poranek 5 października  2019 r.o 6:45. W spotkaniu, zorganizowanym przez Caritas Diecezji Opolskiej  wzięło udział wielu wolontariuszy z różnych SKC.  Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Pawła Stobrawy. Bardzo podobał nam się przemarsz, podczas którego pątnicy, śpiewając przy akompaniamencie orkiestry udali się na piknik. Mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Nysy. Pielgrzymka była formą podziękowania pracownikom i wolontariuszom za całoroczną akcję charytatywną.

Dla urozmaicenia wyjazdu zostaliśmy zaproszeni na lody przez dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej księdza Arnolda Drechslera. Do domów wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń, z modlitwą na ustach i siłą do podejmowania nowych wyzwań.

Pielgrzymka pozostanie w naszej pamięci i uważamy, że będzie umocnieniem dla każdego, który w niej uczestniczył.

Diecezjalny Koordynator SKC Agnieszka Rosół