skc opole metalchem

16 lutego 2018r. w parafii pw. Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie odbyło się kolejne spotkanie  opiekunów Szkolnych Kół Caritas- tym razem z rejonu opolskiego, nyskiego, kluczborskiego. W spotkaniu udział wzięli Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej ks. Arnold Drechsler, ks. Jarosław Staniszewski, proboszcz parafii oraz diecezjalny, opiekunowie SKC oraz koordynator pani Agnieszka Rosół.
Na początku odmówiliśmy  Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie ks. Arnold Drechsler,  podziękował opiekunom za altruistyczną pracę na rzecz drugiego człowieka, podkreślał ważność współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas oraz placówkami Caritas m.in. Stacjami Opieki. Zachęcał też do wzięcia udziału w akcjach prowadzonych przez Caritas Diecezji Opolskiej.
Koordynator  Agnieszka Rosół  przedstawiła propozycję działań na nowy rok, omówiła bieżące sprawy związane z działalnością SKC. Na końcu przeprowadziła warsztaty na podstawie materiałów szkoleniowych pod nazwą: „ 20 sposobów na ciekawą lekcję”.
Z kolei  ksiądz Jarosław Staniszewski zwrócił uwagę na ważność realizacji nauki Jezusa Chrystusa o miłosierdziu Bożym wśród wspólnoty szkolnej. Na koniec spotkania udzielił kapłańskiego błogosławieństwa. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i serdecznej atmosferze.