sprawozdanie kedzierzyn 2018 9 lutego 2018 roku w  parafii p.w. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie – Koźlu odbyło się spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas rejonu kędzierzyńsko- kozielskiego. W spotkaniu udział wzięli ks. dr Arnold Drechsler. Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej i pani mgr Agnieszka Rosół, diecezjalny koordynator SKC.
Zebranie rozpoczęło się od  adoracji przed  Najświętszym Sakramentem, którą poprowadził ks. wikariusz Michał Kowalski. W modlitwie różańcowej, przez serce Maryi, powierzył Bogu sprawy  wszystkich wolontariuszy i opiekunów SKC .
W trakcie rozmowy dyrektor Caritas podziękował opiekunom za opiekę nad inicjatywami młodych katolików na terenie szkoły. Podkreślił ważność współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas oraz placówkami Caritas m.in. Stacjami Opieki. Wskazał na potrzebę komunikowania młodym ludziom utrwalonych w tradycji Kościoła pradawnych praktyk w nowy sposób. Np. używając języka współczesnego możemy zachęcać do postu jako monitoringu naszych pragnień i skłonności, głodów i uzależnień oraz rewizji naszych relacji. Zachęcił do promowania papierowych skarbonek jałmużny wielkopostnej. Koordynator SKC Agnieszka Rosół  przedstawiła obecnym propozycję działań na nowy rok, omówiła bieżące sprawy związane z działalnością SKC.  Następnie prowadziła warsztaty, w których zaprezentowała „20 sposobów na ciekawą lekcję.”
Spotkanie przebiegało w szczerej i serdecznej atmosferze. Niebawem odbędzie się kolejne spotkanie z liderami SKC rejonu opolskiego.