kiermasz strzeleczki

Kiermasz w parafii św Mikołaja i parafii Ducha św. w Krapkowicach oraz zbiórka pieniężna w parafii św Marcina w Strzeleczkach dla Pawła. Paweł Ochmański ma 27 lat i mieszka w Gogolinie. Choruje na nowotwór złośliwy kości udowej z przerzutami na wątrobę. Choroba zaatakowała go w 2016 roku. Na chwilę obecną jest po 5-tej chemii i 4-tej radioterapii, po zakończeniu chemioterapii, aby ratować życie musi zgodzić się na amputacje nogi. Po operacji czekają go kolejne chemie, radioterapia oraz długotrwała, droga rehabilitacja, walka o życie jak i o sprawność. Aby być samodzielnym, móc realizować swoje marzenia i plany potrzebuje dalszego leczenia oraz bardzo drogiej protezy, której koszt wynosi 70.000 zł. Przed dniem zbiórki kwota ta wynosiła tylko 8% podanej sumy. W dniu 3 grudnia  w parafiach dekanatu Krapkowickiego uczniowie Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich zbierali datki oraz zorganizowali kiermasz świąteczny gdzie rozprowadzali wieńce adwentowe, stroiki i ozdoby świąteczne. Po komisyjnym podliczeniu zebranych funduszy w obecności 2 uczennic, dyrekcji i dwóch nauczycieli, możemy podać iż kwota całkowita wyniosła 5724,45 zł. Kwota w całości zostanie przekazana na zakup protezy dla Pawła. Wszystkim osobom dobrego serca którzy włączyli się w akcję, nauczycielom, uczniom i rodzicom którzy pracowali nad przygotowaniem stroików, woluntariuszom SKC, kapłanom, parafianom, nauczycielom opiekującym się woluntariuszami i wszystkim  ludziom dobrej woli, z całego serca dziękujemy za wsparcie.