skc januszkowiceSzkolne Koło Caritas na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Januszkowicach zostało powołane 13.09.2017r. Jego opiekunem jest p. Ilona Kolonko i p. Izabela Soluch, a asystentem kościelnym proboszcz parafii pw. św. Błażeja w Januszkowicach ks. Jan Cichoń. Obecnie SKC liczy 13 – stu członków. Przewodniczącą SCK jest  Victoria Gonska z kl. V, sekretarzem Konrad Skrobocz z kl. V.  Za nami dopiero kilka wspólnych spotkań.  W minionym Tygodniu Misyjnym  prowadziliśmy w kościele parafialnym różaniec misyjny połączony z aktywnym udziałem na Mszy Św. szkolnej. Obecnie przeprowadzamy trzy akcje:
•     „Zbieramy plastikowe nakrętki dla Pauliny”- nawiązanie bliższych relacji i pomoc chorej Paulince.
•    „Pomoc dla przytuliska w Dębowej” – współpraca z przytuliskiem dla zwierząt
•    „Pomoc dla Ukrainy” – nawiązanie kontaktu i pomoc konkretnej, potrzebującej rodzinie.