Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

wycieczka krasiejow ukrainaW pierwszą sobotę października Szkolne Koła Caritas odwiedziły św. Jadwigę Śląską podczas 30. Pielgrzymki dla Wolontariuszy i Pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy.
Uroczysta Liturgia pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały rozpoczęła modlitewną wędrówkę śladami służebnicy Chrystusowej. Po Mszy Świętej udaliśmy się do krużganków klasztoru, by obejrzeć spektakl o życiu św. Jadwigi pt. „ Miłość drogą do świętości”. Został on przygotowany przez wspaniałych aktorów należących do Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas, którzy zasługują na wielkie uznanie. Z kolei Droga Krzyżowa jaką odbyliśmy w Trzebnickim Lasku Bukowym skłoniła do zadumy i refleksji. Należy dodać, że organizatorzy pielgrzymki, zadbali także nie tylko o pokarm duchowy, ale również o ten cielesny, przygotowując ciepły posiłek. Pielgrzymka nie tylko umocniła relacje z Jezusem, przyniosła również wiele radości z bycia we wspólnocie CARITAS.

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę Dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej, ks. Arnolda Drechslera za umożliwienie udziału w pielgrzymce finansując transport.