Zapraszamy wszystkich chętnych na Diecezjalną Pielgrzymkę Katechetów i Nuaczyciel do Włoch. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program pielgrzymki.

Program

1 dzień (piątek 12.01.2018): Wyjazd o godzinie 19:00, przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

2 dzień (sobota 13.01.2018): W godzinach popołudniowych przejazd do Loreto i nawiedzenie Bazyliki Świętego Domku w Loreto: dom rodzinny Najświętszej Marii Panny przeniesiony z Ziemi świętej przez rodzinę de Angelis, Bazylika (Msza św.). Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Loreto.

3 dzień (niedziela 14.01.2018): Po śniadaniu przejazd do Manopello, gdzie znajduje się chusta św. Weroniki, na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie. Dalszy przejazd do Lanciano, gdzie w VIII wieku miał miejsce cud eucharystyczny. Po południu przyjazd do San Giovanni Rotondo: Kościół antyczny, muzeum św. Ojca Pio wraz z celą świętego i krzyżem pod którym dostał stygmaty, Bazylika Ojca Pio z grobem świętego, Msza Św. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (poniedziałek 15.01.2018): Po śniadaniu przejazd do Monte San Angelo na Półwyspie Gargano – zwiedzanie groty Michała Archanioła (Msza Św.). Dalszy przejazd do Bari – krótkie zwiedzanie miasta ze słynną bazyliką San Nicola, w której spoczywają relikwie Św. Mikołaja, patrona miasta. W kościele znajduje się nagrobek z 1593 roku królowej Polski Bony – żony Zygmunta Starego. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicach Neapolu.

5 dzień (wtorek 16.01.2018): Po śniadaniu przejazd do Pompei i zwiedzanie ruin miasta zniszczonego lawą Wezuwiusza w I w.n.e. Nawiedzenie Sanktuarium Królowej Różańca z cudownym obrazem w Pompejach, grobu Bartolomeo Longo. Po południu przejazd do Neapolu i krótkie zwiedzanie, m.in. nawiedzenie Katedry św. Januarego. Wieczorem przejazd do hotelu w okolice Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (środa 17.01.2018): Po śniadaniu przejazd na Watykan, Audiencja z udziałem Ojca Świętego, Msza Św., zwiedzanie Bazyliki i Placu św. Piotra, nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Dalej spacer po Rzymie: Zamek Anioła, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Piazza Colonna, Kościół pod wezwaniem Trójcy Św., Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi.

7 dzień (czwartek 18.01.2018): Po śniadaniu przejazd na całodzienne zwiedzanie Rzymu: nawiedzenie Bazyliki św. Jana na Lateranie, Baptysterium, Święte Schody, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Forum Trajana. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Większej i Bazyliki św. Pawła za Murami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień (piątek 19.01.2018): Po śniadaniu przejazd do Casci – nawiedzenie grobu św. Rity,  patronki spraw trudnych i beznadziejnych oraz nawiedzenie jednego z cudów eucharystycznych znajdującego się w Bazylice św. Rity, Msza święta. Po południu przyjazd do Rocaporeny do domu rodzinnego świętej Rity. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Asyżu.

9 dzień (sobota 20.01.2018): Po śniadaniu nawiedzenie Santa Maria degli Angeli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą. Dalsze zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka (Msza Św.) w Asyżu, Piazza Comune, kościoła św. Klary. Po południu wyjazd w drogę powrotną.

10 dzień (niedziela 21.01.2018): Przyjazd i zakończenie pielgrzymki w godzinach przedpołudniowych.

Świadczenia:

• Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek,
  • 7 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami),
  • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji zgodnie z programem
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie KL, NNW
  • opieka duszpasterska

Termin:

12–21.01.2018  (ferie zimowe)

Cena:

610zł + 290 eur /os. (min. 45os.)
690zł + 290 eur /os. (min. 40os.)
770zł + 290 eur /os. (min. 35os.)

Uwagi:

Bilety wstępów, przewodnicy, przejazdy lokalne – ok. 50 EUR (zbierane w autokarze).

Zapisy:

Formularz rejestracyjny znajduje się poniżej. W razie jakichkolwiek problemów proszę wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń:

Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia do końca listopada 2017.

Pobierz program pdf icon