Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

final olimpiada 7 04 2022 25Ponad 360 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski spotkało się w czwartek 8 grudnia 2022 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy 9. edycji "Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie". Temat tegorocznej edycji: „Piłka Nożna. Etyka i fair play na boisku i poza nim”. W tym roku w konkursie uczestniczyło ponad 1375 Uczniów z 91 szkół ponadpodstawowych.
Pytania w teście finałowym dotyczyły nie tylko idei fair play czy też etyki, ale również nawiązywały do odbywających się w Katarze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Test finałowy liczył 40 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych, tradycyjnie już jedno pytanie miało charakter opisowy, refleksyjny.

Po teście finałowym odbyło się spotkanie ze znanym piłkarzem 108-krotnym reprezentantem Polsk - gościem specjalnym wydarzenia był Jakub Błaszczykowski.

Młodzież miała nie tylko możliwość uczestniczenia w dyskusji, ale również mogła indywidualnie spotkać się z Kubą Błaszczykowskim, zadać pytanie, "zdobyć" autograf czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

"Cieszę się, że jest tyle młodych ludzi, którzą chcą coś więcej osiągnąć, dla których nie tylko liczy się telefon, czy media społecznościowe, ale takie sprawy jak relacje, rozmowy czy drugi człowiek" - powiedział Błaszczykowski. Wieloletni reprezentant Polski mówił między innymi o fair play w sporcie, jak również dzielił się swoim doświadczeniem jak być nie tylko dobrym piłkarzem, ale nade wszystko w codzienności dobrym czlowiekiem.