Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

dobre slowo plakat 2020

Zapraszamy Wszystkich Katechetów: świeckich, siostry zakonne, księży do udziału w projekcie: "Dobre Słowo"

OPIS PROJEKTU

Chcemy Cię zaprosić do niezwykłego projektu. Kiedy wciąż tyle hałasu na ulicy, dużo krzyków i emocjonalnych haseł, kiedy tyle pandemicznego lęku i niepewności, chcemy dzielić się "Dobrym Słowem".

Projekt ma celu dzielenie się Słowem Bożym. Niedzielne rozważania Ewangelii skierowane do młodego pokolenia, przygotowane będą przez świeckich i duchownych Katechetów Diecezji Opolskiej.

Wszyscy Katecheci, którzy teraz w sposób zdalny prowadzą lekcje dzielą się w każdym tygodniu pracy z uczniami podczas zdalnego nauczania rozważaniami Niedzielnej Ewangelii.

Projekt nawiązuje również do zawołania Biskupa Rudolfa Pierskały „Gaudium Evangelii nuntiare” (Głosić radość Ewangelii).

ZGŁOSZENIA

Prosimy o zgłaszanie się Katechetów, którzy podzielą się "Dobrym Słowem" przez wypełnienie tego formularza.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W PROJEKCIE?

Zachęcamy do uczestniczenia w projekcie Katechetów świeckich i duchownych. Wszystkich zaś Katechetów prosimy o udostępnianie i podzielenie się rozważaniami ze swoimi uczniami.

WYMOGI

Katecheta, który zgłosił chęć uczestniczenia w projekcie przez wypełnienie formularza, dostaje na e-maila informację, do której Ewangelii  ma przygotować rozważanie. Każdy Katecheta ma przygotować jedno rozważanie. Rozpoczynamy z nowym rokiem liturgicznym - od I Niedzieli Adwentu.

Rozważanie, refleksja nie powinna przekroczyć objętością połowy strony A4. Katecheta przesyłam (na tydzień przed wyznaczoną datą rozważania) na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoje rozważanie, które zawierać powinno:

- tytuł: jedno słowo, które jest myślą przewodnią refleksji (to jedno słowo nawiązuje do idei projektu "Dobre Słowo")

- rozważanie do Ewangelii na wyznaczoną Niedzielę (nie więcej niż maksymalnie połowa strony A4)

- krótką modlitwę (1-2 zdania).

Raz jeszcze zachęcamy Wszystkich uczących religii do "przełamiania się" Słowem Bożym i obdarowania innych "Dobrym Słowem". Przecież słowa mają moc. Przez całe nasze życie wypowiadamy ich setki, tysiące, miliony. Potrafią dać nadzieję i dodać skrzydeł, a co dopiero "Dobre Słowo".

Podziel się "Dobrym Słowem!"