Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

dobre slowo plakat 2021

Zapraszamy Wszystkich Katechetów: świeckich, siostry zakonne, księży do udziału w kolejnej edycji projektu: "Dobre Słowo". Tak, ruszamy z 3 edycją projektu! Dziękujemy również za Twoją gotowość do „przełamania się” Słowem Bożym i obdarowania innych „Dobrym Słowem”. Niech Twoje rozważania umocnią nadzieję i będą światłem w codzienności.

OPIS PROJEKTU

Niedzielne rozważania Ewangelii skierowane są do młodego pokolenia, przygotowywane są przez świeckich i duchownych Katechetów diecezji opolskiej. Projekt nawiązuje również do zawołania Biskupa Rudolfa Pierskały „Gaudium Evangelii nuntiare” (Głosić radość Ewangelii). Przypominamy również, żeby dzielić się rozważaniami ze swoimi uczniami.

ZGŁOSZENIA

Prosimy o zgłaszanie się Katechetów, którzy podzielą się "Dobrym Słowem" przez wypełnienie tego formularza zgłoszeniowego.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W TEJ EDYCJI PROJEKTU?

Zachęcamy do uczestniczenia w projekcie Katechetów świeckich i duchownych. Wszystkich zaś Katechetów prosimy o udostępnianie i podzielenie się rozważaniami ze swoimi uczniami.

WYMOGI

Klika słów organizacyjnych. Każdy, kto zgłosił chęć uczestniczenia w projekcie przez wypełnienie formularza, dostaje na e-maila informację, do którego fragmentu Ewangelii  ma przygotować rozważanie. Rozpoczynamy z nowym rokiem szkolnym, czyli od września 2022.

Rozważanie, refleksja nie powinna przekroczyć objętością połowy strony A4. Katecheta przesyłam (na tydzień przed wyznaczoną datą rozważania) na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoje rozważanie, które zawierać powinno:

- tytuł: jedno słowo, które jest myślą przewodnią refleksji (to jedno słowo nawiązuje do idei projektu "Dobre Słowo")

- rozważanie do Ewangelii na wyznaczoną Niedzielę (nie więcej niż maksymalnie połowa strony A4)

- krótką modlitwę (1-2 zdania)

- Imię, nazwisko oraz miejscowość w której uczy.

Rozważanie zostanie zamieszczone na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz na www.facebook.com/WydzialKatechetycznyWOpolu

Raz jeszcze zachęcamy Wszystkich uczących religii do "przełamania się" Słowem Bożym i obdarowania innych "Dobrym Słowem". Przecież słowa mają moc. Przez całe nasze życie wypowiadamy ich setki, tysiące, miliony. Potrafią dać nadzieję i dodać skrzydeł, a co dopiero "Dobre Słowo".