EWANGELIA

(Łk 3, 15-16.21-22)

Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: "Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem". Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: "Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie".

DOBRE SŁOWO

Chrzest Święty

DZIELENIE

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad istotą sakramentu Chrztu św.? Przez jego przyjęcie stałeś się dzieckiem Bożym i zostałeś włączony do żywej wspólnoty Kościoła. Data przyjęcia sakramentu Chrztu św. to jedna z najważniejszych dat w Twoim życiu. Od tego dnia bowiem należysz do Chrystusa, który każdego dnia poprzez różne sytuacje życiowe uświadamia Ci, że to właśnie Ty jesteś Jego umiłowanym dzieckiem.
Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres świąteczny Bożego Narodzenia. To doskonała okazja do refleksji nad swoim życiem. Zastanów się więc czy znasz datę swojego Chrztu św.? Czy żyjesz jak chrześcijanin? Kiedy ostatnio rozmawiałeś ze swoimi rodzicami chrzestnymi? Czy pamiętasz o nich w modlitwie? Bycie chrześcijaninem zobowiązuje Cię do odważnego kroczenia śladami Chrystusa. Zamień więc wygodną kanapę na wyczynowe buty i bądź żywym świadkiem Chrystusa we współczesnym świecie.

MODLITWA

Panie Jezus, proszę, umacniaj mnie, abym każdego dnia z radością i odwagą kroczył Twoimi ścieżkami. Dziękuję Ci, Panie, że jestem tak ważny w Twoich oczach. Amen.

AUTOR

Daria Kotas | Piotrówka