EWANGELIA

(Łk 1, 39-45)

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.

DOBRE SŁOWO

Oczekiwanie

DZIELENIE

W tej Ewangelii widzimy obraz całego Kościoła, ponieważ to Maryja jest tą pierwszą osobą, która uwierzyła Słowu Pana. Jesteśmy Kościołem. Nosimy Chrystusa. Ci którzy wierzą, Ci którzy dają wiarę słowu Boga - noszą w sobie Jezusa. Myślę, że dobrze tak na chwilę przed świętami pomyśleć o tym, w jaki sposób będziemy dawać Jezusa właśnie w to Boże Narodzenie. Jak pokażemy Boga i pokażemy przychodzącą miłość tym, z którymi się spotkamy? Czy doświadczą w nas? Czy doświadczą przez nas obecności Boga, który jest w Kościele; który z nas robi swój Kościół, aby nas umocnić we wspólnocie? Miriam jest tą, która niesie Jezusa.
I Ty jesteś w Kościele. Komu zaniesiesz Jezusa? Kto Go u Ciebie zobaczy? Kto Go w Tobie doświadczy?
A może za tą miłością trzeba zatęsknić zupełnie na nowo? Może ten czas jest jeszcze dany po to, aby się wyspowiadać, aby wejść mocno w Eucharystię, aby usłyszeć to, co mówi Bóg?
To słowo rodzi wiarę, bo wiara rodzi się z tego, co się słyszy - a tym, co się słyszy, jest właśnie słowo Chrystusa. Usłyszmy je. Niech z całą swoją mocą działa w nas.
Być może czasami wywróci nam to, co już sobie poukładaliśmy, ale to będzie zawsze dla naszego dobra.

MODLITWA

Panie niech ten czas, który przychodzi będzie czasem zwiastowań, będzie czasem ogłoszeń i pokazania jak dobry jesteś i jak mocno nas kochasz.

AUTOR

Mateusz Stadnicki | Opole-Malina