Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(Mt 28, 8-15)

Gdy anioł przemówił do niewiast, one pośpiesznie oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom. A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: Witajcie. One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą. Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu. Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między żydami i trwa aż do dnia dzisiejszego.


DOBRE SŁOWO

Zobaczyć Jezusa

DZIELENIE

Co dzisiaj, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych roku 2024 oznacza dla mnie zobaczyć Zmartwychwstałego Jezusa? Czy potrafię Go dostrzec? Być może dzisiaj bardziej wierzę arcykapłanom, którzy kazali rozpowiadać, że Jego uczniowie w nocy wykradli Go, gdy spaliśmy? Czy wierzę w zmartwychwstanie? Dla mnie zobaczyć Zmartwychwstałego Jezusa to w Niego uwierzyć. Jednak nie zawsze wiara jest czymś, co przychodzi łatwo. Czasami wiara wymaga wysiłku. Wymaga wstania z kanapy i pójścia do Galilei. Wiara wymaga, by nie zatrzymywać jej tylko dla siebie, by się nią dzielić. W końcu kobiety poszły, przekazały Radosną Nowinę. Podobnie apostołowie nie zatrzymali tej radości z zobaczenia Pana dla siebie, ale ponieśli ją dalej na cały świat. Czy ja dzisiaj potrafię podzielić się z innymi spotkaniem z Zmartwychwstałym Jezusem?
 

MODLITWA

Zmartwychwstały Jezu proszę Cię, bym zawsze dostrzegał Ciebie w tym małym białym chlebie. Bym potrafił widzieć Cię w drugim człowieku. Proszę Cię, bym z radością dzielił się z innymi tym, że Cię ujrzałem. Amen.

AUTOR

Piotr Tangermann | Turawa