Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(J 1,35-42)

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?” Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi, to znaczy: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza”, to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: „Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz się nazywał Kefas”, to znaczy: Piotr.

DOBRE SŁOWO

Czego szukacie?

DZIELENIE

Czego ludzie szukają najbardziej? Najlepszych rozwiązań w pozyskiwaniu energii odnawialnej? Najtańszych promocji w marketach? Największej adrenaliny w sportach ekstremalnych? Najbardziej odlotowych dopalaczy?
A tak naprawdę to co jest najważniejsze? A może lepiej Kto?
Czy tak samo potrafimy szukać Jezusa? Jak pasterze, jak Mędrcy ze Wschodu, jak uczniowie Jana Chrzciciela? A jeśli Go już odnaleźliśmy, to czy z takim samym entuzjazmem jak Andrzej dzielimy się tym z innymi: znaleźliśmy Chrystusa, mieszka w Kościele, chodźcie, zobaczcie, “radość w Panu jest naszą ostoją”. On jest Drogą, Prawdą i Życiem. On jest Światłością świata. On jest Miłością gotową oddać za nas życie. On jest Przyjacielem, Nauczycielem, Przedziwnym Doradcą, Księciem Pokoju, Bogiem Mocnym. On jest Wszystkim!
Może dzięki temu będziemy mieli nowego papieża Polaka albo prymasa tysiąclecia?


MODLITWA

Panie Jezu, spraw, abyśmy znajdowali radość w Twojej służbie, albowiem szczęście trwałe i pełne możemy znaleźć tylko w Tobie. Amen.

AUTOR

s. Anna Kiczyńska | Krzyżanowice