Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(Mk 1, 7-11)

Jan Chrzciciel tak głosił: "idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym". W owym czasie przyszedł Jezus z Nazaretu w Galilei i przyjął od Jana chrzest w Jordanie. W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na Niego. A z nieba odezwał się głos: "Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie".

DOBRE SŁOWO

Umiłowane dziecko

DZIELENIE

Pierwsze słowa Ewangelii skupiają nas na osobie Jana Chrzciciela, ale on pokorny i skromny kieruje naszą uwagę na Jezusa, w którym objawia się Bóg Trójjedyny. Dla mnie Święty Jan jest osobą, która uczy mnie, by we wszystkim, co robię i mówię w centrum stawiać Jezusa; pokazywać Go, mówić o Nim i żyć Nim. A Jezus zawsze prowadzi do Ojca. To dla mnie oznacza bycie dzieckiem Bożym: w centrum stawiać Boga, mieć z Nim łączność i bliską więź. Mnie osobiście ten tekst przyprawia o zawrót głowy i przynosi ogrom szczęścia: Jestem umiłowanym dzieckiem Boga!!! Mam z Nim bliską relację dzięki Jezusowi, który zawsze do Taty prowadzi. To daje mi pełnię radości i szczęścia.
Niech ten dzisiejszy fragment Ewangelii pobudzi mnie i ciebie do wdzięczności Bogu za łaskę chrztu Świętego, dzięki któremu staliśmy się dziećmi Bożymi. Niech nas także pobudzi do wdzięczności za szafarzy sakramentu chrztu świętego oraz za naszych rodziców i chrzestnych.


MODLITWA

Abba Tatusiu, dziękuję, że mnie wybrałeś do bycia umiłowanym dzieckiem Twoim. Dziękuję za Kapłana, który mnie ochrzcił oraz za moich Rodziców i Chrzestnych. Raduje się moja dusza, wielbi Ciebie, mój Boże za wielkie rzeczy, jakich dokonujesz we mnie. Jezu, mój Panie, posyłaj mi dzisiaj Ducha prawdy i miłości. Daj mi doświadczyć, że Ojciec ma we mnie upodobanie.

AUTOR

s.Sawiana-Bożena Kurdyk | Kolonowskie