Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(Mt 22, 15-21)

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: "Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?" Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: "Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!" Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: "Czyj jest ten obraz i napis?" Odpowiedzieli: "Cezara". Wówczas rzekł do nich: "Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga".

DOBRE SŁOWO

Oddaj

DZIELENIE

„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.” Zostaliśmy stworzenie na obraz i podobieństwo Pana Boga, stworzył On nas z miłością. Wycisnął w nas swą pieczęć, gdyż jesteśmy Jego dziećmi. Nakłada to zatem na nas obowiązki, aby oddać „…Bogu to, co należy do Boga”.
To wiara, nadzieja i przede wszystkim MIŁOŚĆ powinny być najważniejszymi obowiązkami, drogowskazami w życiu. Nimi winniśmy się kierować każdego dnia. Oddając więc Bogu, to co należy do Niego, musimy patrzeć na drugiego człowieka z miłością, troszczyć się o niego, stawiać często jego dobro na pierwszym miejscu. Ponadto cieszyć się i radować z jego sukcesów, wspierać w trudnościach, towarzyszyć z miłością w drodze ku Stwórcy. Dbając o godność każdego człowieka, w tym swoją, oddajemy Bogu co do Niego należy. Nie kierujmy się w życiu nienawiścią czy zazdrością, bo to oddala nas od Niego.
Michał Anioł napisał „Miłość jest skrzydłem, które Bóg dał człowiekowi, aby ten mógł wzlecieć do Niego”. Oddając zyskujemy, aby być z naszym Ojcem. Boża miłość jest niesamowita. Im więcej oddajesz - ofiarowujesz, tym tak naprawdę więcej zyskujesz.

MODLITWA

Panie, napełnij mnie Swą miłość i natchnij mnie, abym potrafił dzielić się nią z innymi.

AUTOR

Małgorzata Przybyła | Dąbrowa Niemodlińska