Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(Mt 21, 28-32)

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: "Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę, panie!”, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: „Nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł. Który z tych dwóch spełnił wolę ojca?" Mówią Mu: "Ten drugi". Wtedy Jezus rzekł do nich: "Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wy mu nie uwierzyliście. Uwierzyli mu zaś celnicy i nierządnice. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć".

DOBRE SŁOWO

Opamiętaj się!

DZIELENIE

Ileż to razy słyszałeś przysłowie: “Dobrymi chęciami piekło wybrukowano”? Ile razy robiłeś dobre postanowienia? Noworoczne, adwentowe, wielkopostne. I nic się nie zmieniało w życiu. Brak silnej woli? Wytrwałości? Wsparcia bliskich? A może po prostu brak wiary w Tego, który może wszystko?!
Wszystko zależy od determinacji – jak bardzo wierzę, kocham i ufam, że Bóg jest wszystkim, czego potrzebuję najbardziej, że Bóg jest wszystkim, co najbardziej kocham, że Bóg ma wszystko, co może mi dać największe szczęście.
OPAMIĘTAJ SIĘ i – choć może ci się nie chce – wstań z kanapy i zawalcz o swoje zbawienie!

MODLITWA

Panie Jezu, Tyś Bóg mój i wszystko moje. Z Tobą na pewno uda mi się pokonać moje słabości i wady. Panie, przymnóż mi wiary. Amen.

AUTOR

s. Anna Kiczyńska | Krzyżanowice