Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(Mt 11, 25-30)

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie".

DOBRE SŁOWO

Jezus cichy i pokornego serca

DZIELENIE

W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi o prostaczkach. W tłumaczeniu greckim o dzieciach, niewiniątkach, niemowlętach. Nie należy przez to rozumieć wieku, czy stanu dojrzałości intelektualnej. Jezus nie patrzy na to jacy jesteśmy na zewnątrz, jak wyglądamy, co potrafimy, czego się w życiu dorobiliśmy, ale zwraca uwagę na to, jakie jest nasze wnętrze. To bardzo ważne! Każdego dnia starajmy się zwracać uwagę na wnętrze naszego serca! Jak wygląda Twoje serce? Czym jest napełnione?
W życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym doświadczamy różnych trudności, a także problemów. Czasami wydaje się nam, że są one zbyt trudne do udźwignięcia. Jezus w dzisiejszej Ewangelii przypomina: ,,Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Gdzie szukać pokrzepienia? Jezus jest obecny w Najświętszym Sakramencie – On na Ciebie czeka!

MODLITWA

Panie Jezu, napełnij nasze niespokojne serca Twoim pokojem!

AUTOR

Dawid Wengel | Polska Nowa Wieś