Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(J 14, 1-12)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę". Odezwał się do Niego Tomasz: "Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?" Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście". Rzekł do Niego Filip: "Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy". Odpowiedział mu Jezus: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie, wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca".

DOBRE SŁOWO

Przewodnik

DZIELENIE

Jak można jednym słowem określić życie człowieka? Mi nasuwa się słowo – pielgrzymka. Ciągle do czegoś zmierzmy, gdzieś wędrujemy, mamy pewne cele, mniej lub bardziej osiągalne. Lecz by pielgrzymowanie miało sens potrzeba mieć cel i zaufanego przewodnika, który zna dobrze drogę. Dzisiaj Jezus w tej Ewangelii mówi do każdego z nas : Zaufaj mi, poprowadzę cię przez pielgrzymkę twojego życia!
Jezus ukazuje nam najpierw cel tego pielgrzymowania, którym jest spotkanie z Ojcem i zamieszkanie w Jego domu, pełnym miłości, dobra i Bożej Chwały. Ten cel jest jedynym właściwym celem każdego człowieka, który daje nam coś więcej niż chwilę przyjemności, ale daje nam wieczną bliskość z Bogiem, który kocha nas bezgranicznie.
Najlepszym przewodnikiem na tym pielgrzymowaniu do Domu Ojca jest sam Jezus Chrystus. Który nie tylko jest przewodnikiem, ale i naszą drogą, którą Jezus wyznaczył idąc na Golgotę. Jezus mówi do każdego z nas: „Niech się nie trwoży serce wasze. Ufajcie Bogu i mnie zaufajcie”. Jezus pragnie nas poprowadzić drogą prawdy, prawdy o miłości, nadziei i celu jakim jest zamieszkanie w Domu Ojca – czyli życie wieczne. Zaufaj mu, a dojdziesz do celu…

MODLITWA

Jezu, bądź moją drogą, prawdą, życiem i nie pozwól bym przestał trzymać cię za rękę na drodze mojego pielgrzymowaniu do Domu Ojca.

AUTOR

Remigiusz Kik | Kędzierzyn-Koźle