Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(Mt 5, 13-16)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie".

DOBRE SŁOWO

Światło

DZIELENIE

Każdy chociaż raz w życiu mógł mieć sytuację że podano mu coś do jedzenia i choć ładnie to wszystko wyglądało, ładnie było podane to mieliśmy jeden wniosek. To coś nie ma smaku, tego czegoś nie da się jeść. Mimo że ładne, nie jest do zjedzenia. Nie ma smaku, brakuje tego czegoś, co dziś nazwalibyśmy przyprawą, solą coś co nadaje smaku. Może chociaż raz w życiu znaleźliśmy się w takiej sytuacji, gdzie byliśmy w całkowitej ciemności i gdzieś w oddali zobaczyliśmy płonącą lampę, jakieś światło. Czyli jakąś nadzieję że się nie zgubimy. Że mamy gdzie kierować swoje kroki. Sól i światło o czym dzisiaj mowa w ewangelii? O niczym innym jak tylko o życiu człowieka wierzącego. To jest istotą człowieka wierzącego, być solą dla świata, być światłem dla świata. Co to tak naprawdę znaczy? Bo dzisiaj wielu zachwyca się życiem innych, marzą o życiu, które prowadzą inne osoby, zachwycają się tym życiem. Często jest tak że w tym co tak ładnie podano, brakuje smaku. Że kiedy człowiek by w to wszedł prawdziwie to nie ma smaku. Nie da się w ten sposób funkcjonować. Człowiek wierzący jest przez Boga zaproszony aby być dla świata smakiem i światłem. Aby nie zagubić tego co najważniejsze, nie utracić swojego chrześcijańskiego smaku. Spojrzmy na swoje życie czy nadajemy smak poprzez bycie z Panem Bogiem i czy staje się iskierką nadziei wobec ludzi, których Bóg stawia na naszej drodze. Mamy być tymi, którzy świadczą o swojej bliskości i przynależności do Boga.

MODLITWA

Panie Boże proszę Cię abym był solą i światłem dla świata abym innym pokazał że bycie blisko Ciebie jest piękne i abym świadczył o Tobie wszędzie gdzie mnie poślesz i w jakiej sytuacji się znajdę.

AUTOR

Mateusz Stadnicki | Opole - Malina