Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(Mt 10, 17-22)

Jezus powiedział do swoich Apostołów: „Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić. Gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony".

DOBRE SŁOWO

Świadek

DZIELENIE

Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony – tymi słowami Jezus kończy swoją naukę skierowaną do apostołów, a dzisiaj – skierowaną do nas wszystkich. Wcześniej przygotowywał ich na trudne doświadczenia, które będą miały miejsce w ich życiu – zapowiada, że z powodu Jego imienia będą wydawani na sąd, stawiani przed królów i namiestników.
W obliczu przeciwności łatwo o rezygnację. Gdy otoczenie jest nieprzychylne nie jest prostą rzeczą dochować wierności, bo nieraz trzeba się zaprzeć samego siebie. Do tego jednak wzywa nas Jezus – do bycia Jego świadkiem w każdej sytuacji. Świadkiem nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach i życiowych wyborach.

MODLITWA

Panie Jezu, naucz nas być prawdziwymi świadkami wiary na wzór apostołów i dzisiejszego patrona, św. Szczepana.

AUTOR

ks. Damian Sklorz | Olesno