Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(Łk 2, 1-14)

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. I rzekł do nich anioł: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie". I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał".

DOBRE SŁOWO

Boża historia

DZIELENIE

Bóg jest niezwykły. Wykorzystuje bieżące wydarzenia do objawienia swojej miłości. Może posłużyć się każdą osobą czy sytuacją, by zrealizować plan zbawienia człowieka. Może z każdego zła wyprowadzić dobro, historię grzechu zamienia w historię chwały. Jest Nieskończony a ogranicza się do przyjęcia postaci dziecka. Nie potrzebował łącza internetu, telefonu…Wysyła Posłańców anielskich, by oznajmili pasterzom wiadomość ponadczasową o narodzeniu Pana świata. Czy to nie powód by dołączyć do anielskiego hymnu chwały.
Również dzisiaj świat jest w rękach Boga. Do mnie i do Ciebie Bóg mówi: „Nie bójcie się”. To zrodzone małe Dziecię jest też naszym udziałem. Znak Bożej miłości ciągle jest aktualny niezależnie od wydarzeń, które dotyczą mojego i Twojego życia. Dołącz więc do zastępów niebieskich i zaśpiewaj z głębokości serca: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”.

MODLITWA

Jezu Chryste, który upodobniłeś się do nas przybierając postać człowieka pomóż nam rozpoznawać Twoje działanie w wydarzeniach naszego życia. Amen.

AUTOR

Joanna Rawska | Kędzierzyn-Koźle