Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(J 16,12-15)

Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

DOBRE SŁOWO

Serce

DZIELENIE

Serce... dobre, gorące, wielkie. Ale też: zimne jak lód, twarde jak skała, złamane. Ile istot ludzkich, tyle serc. A każde serce wypełnione innym uczuciem, ba.... nawet innym rodzajem miłości. Jest niewinna miłość dziecka, altruistyczna miłość rodziców, wybaczająca miłość małżonków, wreszcie miłość chrześcijańska - miłość nieprzyjaciół. Ale ponad wszystkim miłość Jezusa. Miłość miłosierna, sprawiedliwa, hojna i cierpliwa. W Jezusie Boża miłość mieszka wśród nas. Jej moc nigdy nie słabnie.
A jaka jest moja miłość? Czym wypełnione jest moje serce? Czy potrafię zrozumieć każdego człowieka? Pokochać go takiego jakim jest?

MODLITWA

Serce Jezusa, dobroci i miłości pełne, naucz mnie prawdziwie kochać. Amen.

AUTOR

Adela  Freier | Kędzierzyn-Koźle