gimnazjalista 2019W dniu 7 marca 2019 r. na Wydziale Teologicznym UO w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – Gimnazjalista 2019. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Święta Anna – patronka Diecezji Opolskiej”.
Spośród 418 uczniów z 60 szkół, którzy rozpoczęli udział w konkursowych zmaganiach na etapie szkolnym, do finału zakwalifikowało się 65 uczestników z całej diecezji. Oni to w finale rywalizowali o zdobycie tytułu laureata. Ze względu na wysoki poziom trudności testu, Diecezjalna Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Katechetycznego ks. Jerzego Kostorza zdecydowała, aby obniżyć próg od którego przyznawany będzie tytuł laureata do 60% punktów możliwych do zdobycia (tj. od 37 punktów). Maksymalna liczba punktów możliwa do zdobycia: 63.
Wśród 61 ocenionych testów cztery pierwsze miejsca zajęli następujący uczniowie:

I. miejsce – JULIA ZAWADZKA z Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek w Jarnołtówku (katechetka: p. Agata Fiałkowska) – 63 p.,
II. miejsce – ALICJA JACEK z Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisku (katecheta: ks. Józef Sykosz) – 61 p.,
III. miejsce – WERONIKA BOGATKA z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie (katechetka: p. Małgorzata Peciak) – 58 p. (suma punktów z obydwu etapów: 123),
IV. miejsce – JULIA OLENDER z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach (katecheta: ks. Łukasz Michalik – 58 p. (suma punktów z obydwu etapów: 116).
Wszystkim laureatom i finalistom DKWR Gimnazjalista 2019 serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, zaś katechetom składamy gorące podziękowanie za poświęcony czas oraz towarzyszenie uczniom w czasie przygotowań do poszczególnych etapów konkursu.

Laureatów konkursu wraz ze swoimi katechetami zapraszamy na galę podsumowującą diecezjalne konkursy, podczas której zostaną wręczone nagrody, dyplomy i podziękowania. Uroczysta gala odbędzie się w czwartek 23 maja 2019 roku o godz. 11.00 w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1a w Opolu.

Zobacz listę Laureatów DKWR Gimnazjalista 2019 pdf icon
Zobacz wyniki finału DKWR Gimnazjalista 2019 pdf icon