Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

DPM 2021

Tym razem do św. Józefa

Lockdown czy nie lockdown – maturę napisać trzeba. I dobrze też zadbać o duchowe wsparcie. Do tej pory tradycją było, że młodzież z naszej diecezji pielgrzymowała na Jasną Górę. Jednak w obecnych okolicznościach nie jest to możliwe. Dlatego też w tym roku będzie ona wyglądała inaczej. Nowa będzie forma jak i miejsce. Pielgrzymować będziemy wirtualnie, a celem będzie nie kto inny jak św. Józef. Więc… nadal to ktoś ze Świętej Rodziny będzie czuwał nad pisaniem naszych matur.

Trzy etapy pielgrzymki:

- Pierwszy etap to transmisja z sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Tam wysłuchamy konferencji i zawierzymy się św. Józefowi. Większość młodzieży będzie online, ale na miejscu będą też przedstawiciele maturzystów oraz bp Andrzej Czaja.

- Drugim etapem będzie transmisja Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Andrzeja. Podczas pierwszej transmisji uczniowie zostaną zaproszeni do uczestnictwa w transmisji Mszy, którą w ich intencji odprawi bp Andrzej w klasztorze sióstr zawierzenia w Gródczankach. Siostry zaś opowiedzą o tym, czym jest zawierzenie. Pierwszy jak i drugi etap odbędą się 15 kwietnia.

- Trzeci etap, który zaplanowany jest na 16 kwietnia, jest zupełnie wyjątkowy. Zaproponujemy Wam osobistą, indywidualną pielgrzymkę. Szczegóły podczas transmisji 15 kwietnia.

Informacje, zapisy i szczegóły:

Drogi Katecheto, zapoznaj się z treścią materiałów jakie przygotowało Duszpasterstwo Młodych naszej diecezji. W materiałach znajdują się informacje o zgłoszeniach uczestniczenia w pielgrzymce oraz sposobie organizacji pdf icon.