Dzien ubogiego 2018

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza w niedzielę, 18 listopada do udziału w opolskich obchodach Światowego Dnia Ubogich ustanowionego przez papieża Franciszka. Początek o godzinie 12.00 - Eucharystia w opolskiej katedrze. Po mszy św. wspólne spotkanie na Rynku. W programie przewidziany jest koncert Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej oraz występ Dziecięcego Chóru Uwielbienia. Przedstawienie pt. „Troglodyci” pokaże Szkolne Koło Caritas z Niemodlina. Z koncertem wystąpi także zespół „Opolanie” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

W najbliższą niedzielę w naszych kościołach odczytany zostanie list biskupa opolskiego Andrzeja Czai, w którym czytamy: "Do wszystkich Diecezjan, Pasterzy i Wiernych zwracam się z wielką prośbą, aby w Drugą Niedzielę Adwentu, 9 grudnia br., zaprosić ubogiego, względnie ubogich do swojego domu, do mieszkania, na obiad czy kolację. Byłoby dobrze zaangażować w to dzieło dzieci, nawet te najmłodsze. Zgromadzeni razem przy stole będziecie mogli nawiązać osobowe relacje i przeżyć bliskość Tego, na którego w Adwencie czekamy, a który stale do nas przychodzi, szczególnie w człowieku ubogim. W spotkaniu z ubogim doświadczycie Bożej dobroci i miłości. Będzie też możliwość zaproszenia Waszego gościa do stołu w czasie Świąt Bożego Narodzenia, umówienia się z nim na wspólne kolędowanie, do czego bardzo Was zachęcam".

Przeczytaj cały list Biskupa Opolskiego pdf icon