koncert marcin wyrostek 2017W środę, 26 kwietnia 2017 r. w auli wydziałowo-seminaryjnej w Opolu odbył się niezwykły koncert charytatywny. Wystapił bowiem Marcin Wyrostek z zespołem Corazon. Dochód z koncertu jak również z licytacji koszulek najlepszych zawodników Borussi Dortmund zostanie przekazany pochodzacej z naszej diecezji s. Brygidzie Maniurce, pracującej na codzień w syryjskim Aleppo. Koncert poprzedziła Msza św. w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła w intencji prześladowanych w Syrii. W godiznach popołudniowych o sytuacji w Syrii oraz możliwościach niesienia pomocy na antenie Radia Doxa miała miejsce rozmowa z  księdzem Mariuszem Boguszewskim, dyrektorem biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, Tomaszem Wilgoszem, biznesmenem z Oławy, który przyjął dwie rodziny syryjskie, oraz dr Ziadem Abou Salehem, Syryjczykiem, socjologiem, od 30 lat mieszkającym  we Wrocławiu. W rozmowie telefonicznie uczestniczyły również: siostra Brygida Maniurka, misjonarka z parafii p.w. św. Franciszka w Aleppo, która opiekuje się syryjskimi dziećmi; Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej i Marta Titaniec, kierowniczka działu zagranicznego Caritas Polska.